Vodeća trojka ostala bez pobjede, Belišću pripao derbi kola

Ivan Šola • ponedjeljak, 01.04.2019.

Odigrano je 20. kolo Treće HNL Istok u kojem je najviše pozornosti bilo posvećeno derbiju kola koji je odigran u Belišću gdje su istoimeni domaćini savladali Čepin. Uspješni na domaćem terenu bili su Bedem, Oriolik i Zrinski, dok su Đakovo Croatia i Slavonija upisali iznenađujuće gostujuće pobjede. Derbi začelja odigran u Vukovaru završio je bez pobjednika, dok je jedina utakmica bez pogodaka odigrana u Pleternici između Slavije i Cibalije.

Do prve proljetne pobjede stigli su nogometaši Oriolika koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 nadigrali Slogu iz Nove Gradiške. Briljirao je Stjepan Stubičan koji je u prvom poluvremenu postigao dva zgoditka (35. i 41. minuta) za vodstvo domaćina 2:0. U nastavku susreta gosti su ostali s igračem manje kada je drugi žuti karton zaradio Zlatko Kulundžić. Pitanje pobjednika riješeno je u 87. minuti kada je konačan rezultat utakmice 3:0 postavio Goran Jurić.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Pleternici gdje su Slavija i Cibalia miroljubljivo podijelili bodove. U vrlo ravnopravnoj utakmici obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod na susretu.

Derbi kola odigrano je u Belišću gdje je istoimeni domaćin s minimalnih 1:0 savladao vrlo dobre goste iz Čepina. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 53. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Filip Radovanović.

Derbi začelja odigran je u Vukovaru gdje je istoimeni domaćin u posljednjim sekundama susreta ostao neporažen protiv Bjelovara. Igrala se 11. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Pejo Kuprešak. Do kraja poluvremena Bjelovar je udvostručio vodstvo zahvaljujući Tomislavu Pleiću koji je realizirao kazneni udarac. Igrala se 72. minuta kada je neopreznost u gostujućoj obrani iskoristio Deni Stojanac i smanjio rezultat na 1:2. Kada se očekivalo da će Bjelovar odnijeti sva tri boda doma, u posljednjim sekundama Ivan Plum neobranjivo šalje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 2:2.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Đakova koji su na gostovanju u Ždralovima pobijedili domaću Mladost 2:0. Kroz svih 90 minuta domaćini su dominirali, i stvorili nekoliko izglednih prigoda, ali se mreža gostiju nije tresla. Gosti su svoje dvije prigode iskoristili, i tako stigli do velika tri boda. Igrala se 15. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Matija Barukčić, dvadesetak minuta kasnije Mihael Pongračić povisio je prednost na 2:0. Na kraju prvog dijela Mladost je ostala s igračem manje kada je izravni crveni karton zbog udaranja zaradio Vedran Furmek, i tako smanjio šanse domaće momčadi u pozitivan rezultat.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Jurjevcu gdje je domaći Zrinski upisao osmu prvenstvenu pobjedu savladavši Marsoniju 2:0. Mreže su mirovale sve do 56. minute kada je domaćine u vodstvo doveo Luka Matković. Pitanje pobjednika riješeno je u 73. minuti kada je konačan rezultat utakmice 2:0 postavio Janik Kukučka.

Nogometaši Bedema ostvarili su šestu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu posljednjeplasiranu Koprivnicu 2:1. Domaćini su bolje ušli u susret, te su već u desetoj minuti preko Duje Mrdeše došli u vodstvo. Na početku drugog dijela gosti su izjednačili, grešku u domaćoj obrani iskoristio je Mario Vrkić za 1:1. Bedem je u 75. minuti ostao s igračem manje kada je drugi žuti karton na utakmici zaradio Ivan Validžić. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 88. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za sva tri boda bio je Goran Borko.

Za iznenađenje kola pobrinula se Slavonija iz Požege koja je na gostovanju u Jelisavcu savladala drugoplasirani Vihor, te im tako nanijela prvi domaći poraz ove sezone. Igrala se 18. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Marin Pavlović. Do kraja poluvremena gosti su se u rezultatski egal vratili zahvaljujući Mateju Pehardi. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 77. minuti kada Marko Žuljević neobranjivo šalje loptu u domaću mrežu i tako postavio konačan rezultat utakmice 1:2.