Šest pogodaka u Splitu, Square preokrenuo pa uzeo "samo" bod

Petar Jenjić • ponedjeljak, 01.04.2019.

Odigrana je posljednja utakmica 20. kola 1. HMNL u kojoj su Split i Square remizirali 3:3. Split je poveo, gosti su napravili preokret s tri gola, no domaćin je ipak do kraja uspio izjednačiti...

Zanimljivo je bilo danas u Splitu gdje je istoimeni domaćin u utakmicu protiv drugoplasiranog Squarea ušao s nizom od tri pobjede. Ipak, današnji dvoboj nije otišao nijednoj strani, a momčadi su u konačnici zasluženo podijelili bodove. Susret je završio rezultatom 3:3.

Domaćin je do vodstva stigao nakon 15 minuta igre. Bila je to lijepo odigrana akcija u kojoj je Genario proigrao Sutona, a ovaj proslijedio loptu u mrežu iza protivničkog vratara.

Samo tri minute kasnije gostujuća je momčad došla do poravnanja, odlično je pucao Luketin i neobranjivo pogodio desni kut. Novi šok za Splićane stigao je na isteku prvog poluvremena. Ovoga puta poentirao je Cvjetković udarcem iskosa u bliži kut.

U drugom poluvremenu obje su ekipe imale svoje prilike za postizanje pogotka, a svoju je prvi uspio iskoristiti Square. Igrala se 32. minuta, a strijelac je nakon odbijanca bio Bruno. Dvije minute kasnije Split smanjuje na 3:2 kada je krasno Genario izbacio dvojicu igrača i pogodio sa sedam metara.

Do kraja susreta Split se ipak uspio u potpunosti vratiti kada je za izjednačenje poentirao Suton. Minutu prije kraja Square je napravio šesti prekršaj, no Sekulić je pucao pored gola.