Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, 02.04.2019, 16:30 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1.194

Petar Jenjić • utorak, 02.04.2019.

Nogometaši Lokomotive bili su uspješni na gostovanju kod Gorice, a za pobjedu im je bio dovoljan po jedan pogodak u svakom poluvremenu...

U posljednjih sedam kola Lokomotiva je upisala tek jednu pobjedu, a pobjednički niz nada se ponovno pokrenuti nakon današnje utakmice. Lokosi su gostovali kod Gorice koju su porazili rezultatom 2:0 te tako barem privremeno skočili na treće mjesto.

Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan zagrebačkoj momčadi da nanese Goričanima deseti poraz u sezoni, a drugi u posljednja tri kola. Tako današnji domaćin gubi priključak za vodećim ekipama lige.

Vidjeli smo uzbuđenja odmah na početku susreta, kako na jednoj, tako i na drugoj strani. Prvo je pucao Lukasz Zwolinski, no nije bio precizan, da bi Myrto Uzuni prvi zaprijetio Kristijanu Kahlini, no vratar Gorice obranio je njegov odličan udarac.

Vratar Gorice imao je još nekoliko vrlo dobrih obrana tijekom prvog poluvremena, a obrana domaće momčadi posustala je u 39. minuti kada su Lokosi poveli. Nakon kornera poentirao je Dejan Radonjić, a tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U drugom su poluvremenu Goričani više napadali, no Lokomotiva je uspjela odbiti sve napade. Da bi stvar bila gora po domaću momčad Farouk Miya zaradio je isključujući, drugi žuti karton u 65. minuti, a do kraja susreta gosti su još jednim pogotkom potvrdili pobjedu. U 84. minuti ponovno se u strijelce upisao Dejan Radonjić.