Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, 02.04.2019, 19:00 h, Rujevica, gledatelja: 3.851

Petar Jenjić • utorak, 02.04.2019.

Nogometaši Rijeke stigli su do 15. pobjede sezone. Na Rujevici je gostovao Slaven Belupo, a momčad Igora Bišćana slavila je pogocima Murića i Puljića...

Drugi susret današnjeg dana odigran je u Rijeci gdje je istoimeni domaćin stigao do treće uzastopne pobjede, a pete u posljednjih šest utakmica. Momčad Igora Bišćana na Rujevici je s 2:0 svladala Slaven Belupo te mu tako nanijela deseti poraz sezone.

Rijeka je bolje krenula u susret te je bila opasnija po gol protivnika. Tako je u 14. minuti Gorgon ubacio s lijevog krila, Kvržić odigrao povratnu loptu za Halilovića koji je pucao jako dobro, no vratar gostiju obranio je njegov pokušaj.

Sedam minuta kasnije domaćin je stigao do vodstva, ubacio je Kvržić s desne strane na Puljića, ovaj ostavlja loptu za Murića koji krasnim prizemnim udarcem matira Filipovića. Rezultat se do kraja poluvremena više nije promijenio.

Na početku drugog poluvremena dobra prilika i za goste nakon što je pogriješio Mamić. Do lopte je došao Mateus Lima i proigrao Menala koji je pucao s ruba kaznenog prostora, no otišla je malo pored gola. Mamić je zato na drugoj strani okušao svoj udarac, no nije bilo prevelike opasnosti.

Rezultat na semaforu još se jednom promijenio u 68. minuti kada je Murić lijepo ubacio, a do lopte došao Puljić koji ju glavom skreće u mrežu. Već u sljedećem napadu Belupo je mogao smanjiti kada je Menalo ostao sam na desnoj strani šesnaesterca, ali je, nakon što je lopta prošla pokraj Sluge opasnost otklonio Župarić.

Do kraja susreta Rijeka je imala još dvije prilike preko Pavičića, no igraču domaće momčadi prvi je udarac otišao van okvira gola, dok je drugi bio blokiran.