Petra Martić u tri seta do drugog kola Charlestona

Petar Jenjić • utorak, 02.04.2019.

Na startu WTA turnira u Charlestonu Petra Martić stigla je do pobjede protiv američke tenisačice Amande Anisimove koju je svladala u tri seta...

Petra Martić uspješno je prešla prvu prepreku na WTA turniru u Charlestonu. Hrvatska je tenisačica u tri seta svladala domaću igračicu Amandu Anisimovu, bilo je 6:4, 2:6, 6:1, a meč je trajao sat i 45 minuta.

Nijedna tenisačica nije bila sigurna na svom servisu, a bolje je krenula Martić koja je napravila dva breaka i povela s 3:0. Međutim, Anisimova uzvraća na isti način i dolazi do 3:3, no hrvatska tenisačica radi još jedan break koji joj je bio dovoljan za prvi set.

U drugom smo setu gledali osam gemova, a svjedočili čak šest breakova. Uspješnija je bila američka tenisačica koja je povela s 5:1 i mirno stigla do poravnanja.

Ipak, posljednji je set u potpunosti pripao hrvatskoj tenisačici koja je od rezultata 1:1 do kraja dobila svih pet gemova. U drugom kolu Martić će igrati protiv Mandy Minelle.