Vardar ipak izdržao u završnici, PPD Zagreb ostao bez titule u SEHA ligi

Petar Jenjić • srijeda, 03.04.2019.

Rukometaši PPD Zagreba nisu uspjeli doći do druge titule u regionalnoj SEHA ligi, bolji je od njih bio Vardar koji je slavio rezultatom 26:23...

Odigrano je i finale regionalne SEHA lige u kojem PPD Zagreb nije uspio doći do pobjede. Bolji je od hrvatskog prvaka bio makedonski Vardar koji je do pobjede i trofeja stigao rezultatom 26:23.

Nešto veći dio utakmice makedonska je momčad bila u vodstvu te je zasluženo stigla do petog trofeja u ovom natjecanju, a čak trećeg uzastopnog. S druge strane, Zagrebaši ostaju na jednom osvojenom naslovu.

Igralo se pogodak za pogodak u prvih desetak minuta, a Zagreb je bio taj koji je u četiri navrata imao minimalno vodstvo, a makedonska momčad morala hvatati priključak. Uslijedila su tri uzastopna pogotka Zagrebaša pa je tako David Mandić u 12. minuti zabio za 7:4. Međutim, Vardar uzvraća na isti način.

Hrvatski prvak nije dopuštao protivniku da prijeđe u vodstvo. Dolazili su Makedonci do poravnanja još u nekoliko navrata, a posljednji puta u prvom poluvremenu to je bilo u 23. minuti (10:10). Tada je uslijedila serija Vardara od 4:1, a Zagreb je poluvrijeme ipak zaključio s dva pogotka minusa (14:12).

Na početku drugog poluvremena Zagreb je stigao do izjednačenja (14:14), ali kako se to kasnije pokazalo, bilo je to posljednje u cijelom susretu. Držali su se Zagrebaši do posljednjih 13 minuta utakmice, sve dok Vardar nije došao na tri gola viška (20:17). U 51. minuti Makedonci su stigli i do četiri pogotka prednosti, a dvije minute kasnije i pet razlike (24:19).

Međutim, Zagreb se nikako nije želio predati i s četiri je pogotka uspio doći na samo pogodak zaostatka u 58. minuti, ali branitelji naslova s dva nova gola potvrđuju pobjedu.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Dainis Kristopans sa sedam golova, dok su Stas Skube i Timur Dibirov dodali po pet pogodaka. Ivan Čupić postigao je dva gola, dok se Igor Karačić nije upisao u strijelce.

U redovima Zagreba četiri je pogotka postigao Luka Mrakovčić, dok su još trojica igrača postigla po tri gola: Aleks Vlah, Josip Božić Pavletić i Zlatko Horvat.