Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, 03.04.2019, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Jan Šneler • srijeda, 03.04.2019.

Iako nije bilo velike rezultatske važnosti u najvećem hrvatskom nogometnom dvoboju, očekivali smo bolju igru Dinama i Hajduka, a dobili smo prilično slabih i nezanimljivih 90 minuta...

Oni koji su tvrdili kako će današnji derbi Hajduka i Dinama biti slabije kvalitete zbog manjka rezultatske važnosti bili su u pravu. Gledali smo prilično nezanimljiv derbi bez velikih prilika i pokušaja momčadi da nešto kreiraju.

U prvim minutama Hajduk je po običaju krenuo vrlo ofenzivno i pokušao ranim pritiskom nanijeti štetu gostima. Nisu u tome Splićani uspjeli, a u 26. minuti Dinamo je došao do pogotka. Iz slobodnog udarca s tridesetak metara pucao je Damian Kadzior, Josip Posavec nakratko odbio, ali na tu loptu natrčava Mario Gavranović i odličnim udarcem zabija za 0:1.

Rani pogodak malo je uzdrmao domaće, ali je Hajduk svejedno izgledao mirno i kontrolirao je posjed lopte. U nastavku susreta vidjeli smo još manje. Hajduk je imao prividnu prednost u posjedu, ali to je bilo jalovo. Većinom se borba vodila na sredini terena i dobrih poteza u posljednjoj trećini bilo je iznimno malo.

U posljednjem dijelu susreta porasla je i nervoza pa je tako Mijo Caktaš zaradio direktni crveni karton nakon što je iživciran povlačenjem Ivana Šunjića, rukom u lice udario Dinamovog veznjaka. Iako su imali igrača više, gosti nisu uspjeli doći do drugog pogotka.

Posljednju priliku na utakmici imao je Borja Lopez u petoj minuti sudačke nadoknade. Hajdukov branič pucao je potpuno neometan glavom s pet metara, ali njegov udarac otišao je pored vrata.

Ostalo je 1:0 za Modre koji tako potvrđuju dominaciju u HNL-u i ove sezone.