Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, 04.04.2019, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 134

Petar Jenjić • četvrtak, 04.04.2019.

Nogometaši Rudeša svladali su u derbiju začelja Istru 1961 pogotkom iz penala te tako zadržali nadu kako bi mogli uhvatiti pretposljednju poziciju...

Domaće prvenstvo nastavljeno je već danas, a u 27. kolo igrale su trenutno najlošije momčadi lige. U Kranjčevićevoj je Rudeš ugostio Istru 1961 te uspio doći do minimalne pobjede.

Zagrebačka momčad u konačnici je slavila pogotkom iz penala i tako uspjela upisati drugu pobjedu sezone. Time je stigla na deset bodova, sedam iza današnjeg protivnika, i produžila nadu kako može uhvatiti devetu poziciju koja vodi u dodatne kvalifikacije.

Utakmicom definitivno ne mogu biti zadovoljni navijači pulske momčadi jer niti pod Igorom Cvitanovićem nema pomaka po rezultatu. Istra je danas upisala četvrti uzastopni poraz, nakon poraza od Gorice, Intera i Hajduka, bolja je bila i trenutno posljednja ekipa lige.

Jedini pogodak na utakmici vidjeli smo u 36. minuti kada je Tomislav Štrkalj uspješno realizirao jedanaesterac za domaću momčad. Domaćin je penal dobio nakon što je Rimane rukom blokirao jedan centaršut.

Istra je nakon primljenog pogotka nešto više pokušavala, ali nije uspijevala ugroziti protivnička vrata. Jako dobru priliku za Rudeš imao je Štrkalj u 80. minuti, no pogodio je okvir gola, dok je u nastavku akcije udarac Juranovića iz blizine blokiran. U konačnici je momčad Tomislava Ivkovića ipak uspjela sačuvati prednost.