Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, 06.04.2019, 16:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 151

Branimir Korać • subota, 06.04.2019.

U prvom susretu 28. kola HT Prve lige Inter je u Zaprešiću svladao Lokomotivu s 3:2 i napravio veliki korak prema ostanku u ligi. Lokomotiva je, pak, izgubila važne bodove u borbi za Europu...

Nikola Rak
46'

Robert Mišković
55'

Antonini Čulina
74'
Samir Toplak

(do 58')

(do 76')

(do 74')
Goran Tomić

Lokosi su prokockali tri boda u Zaprešiću u susretu u kojem su dva puta bili u vodstvu i dva puta nisu uspjeli zadržati tu prednost. Inter je na kraju slavio s 3:2, a dva gola postigao je u zadnjih 20 minuta susreta.

Krenulo je odlično za goste koji su poveli već u šestoj minuti kada je nakon ubačaja Lecjaksa s lijeve strane pred golom prvi do lopte došao Kristijan Jakić i skrenuo je u mrežu za vodstvo.

Ipak vrlo brzo gosti gube prednost. Već u desetoj minuti ubačena je lopta u kazneni prostor gostiju, a iako je među nižima, Serderov je u skoku bio najviši i glavom poslao loptu u mrežu.

Na odmoru je ipak Lokomotiva imala prednost. Za to je zaslužan bio Luka Ivanušec koji je u sudačkoj nadoknadi pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, lopta je okrznula domaćeg braniča, promijenila smjer i završila u mreži.

U nastavku susreta ravnopravan dvoboj, ali i preokret domaćina. U desetak minuta razmaka Zaprešićani su stigli do dva gola, u 74. minuti Karlo Muhar drugi put na susretu vratio je Inter u igru, a pet minuta prije kraja Igor Postonjski iz kaznenog udarca zabija za 3:2 i pobjedu Intera.

Inter je sada Istri pobjegao na deset bodova i lakše diše u nastavku sezone dok Lokomotiva nije uspjela uzeti bitne bodove u borbi za opstanak.