Sulić i Mihić solidni u pobjedi Wisle, Matulić među boljima kod Azotyja

Jan Šneler • subota, 06.04.2019.

U polufinalu rukometnog Kupa Poljske, Wisla Plock je uvjerljivom pobjedom protiv Azotya prošla u finale gdje ih očekuje Kielce...

Kao što se moglo i očekivati, za naslov pobjednika Kupa Poljske borit će se Kielce i Wisla Plock. Wisla je danas slavila protiv Azotya i prošla u finale Kupa.

Od početka susreta bilo je vidljivo kako je Wisla kvalitetnija momčad i nakon petnaestak minuta vodila je s više pogodaka razlike. Teško je Azoty pratio ritam favorizirane momčadi te je Wisla na odmor otišla s vodstvom 16:8.

U nastavku susreta, Azoty je uspio smanjiti zaostatak, malo se približiti i pokušati preokrenuti utakmicu, ali vremena je bilo premalo i uspjeli su tek malo smanjiti poraz. Wisla je na kraju slavila s 28:24.

Važnu ulogu u pobjedi Wisle imali su Renato Sulić i Lovro Mihić koji su postigli po tri gola, dok je za Azoty Jerko Matulić ostvario učinak od šest golova.