Crvena zvezda pregazila Partizan u majstorici i otišla u finale

Branimir Korać • subota, 06.04.2019.

Košarkaši Crvene zvezde prvi su finalisti ABA lige. U trećoj polufinalnoj utakmici protiv Partizana bili su uvjerljivi i slavili s 84:63 te izborili ulazak u finale...

Crvena zvezda ipak je pokazala da je bolja od Partizana i stigla do pobjede u trećoj utakmici. Nakon što je u prva dva susreta odlučivala praktički jedna lopta, u trećoj utakmici Partizan nije imao nikakve šanse i Zvezda je bila vrlo uvjerljiva.

Domaćin je dominirao od početka susreta, bio je raspoloženiji i na kraju je zasluženo slavio. U cijeloj toj psihološkoj borbi u ovoj seriji, optužbi i svega što se događalo proteklih danas, Zvezda se bolje snašla, ušla je spremnija u ovaj dvoboj i na kraju je zaslužila pobjedu.

U cijeloj priči Partizan je pokopao loš šut iz igre, za dva su gosti šutirali 14/34, za tricu tek 5/25 dok je Zvezda bila na više od 50 posto ubačaja iz igre.

Već do poluvremena Partizan je bio u visokom zaostatku, Zvezda je vodila 44:28 i u nastavku susreta samo nastavila u istom ritmu. Tek u završnici podigla je nogu s gasa.

Najbolji kod Zvezde bili su Stratos Perperoglou s 18 poena te s po deset poena Filip Čović (šest asistencija) i Ognjen Dobrić (sedam skokova). Kod Partizana Vanja Marinković ubacio je 12 poena, a Marcus Paige dodao je 11 poena i šest skokova.

Drugog finalistu dat će dvoboj između Cedevite i Budućnosti koji je na rasporedu u nedjelju od 19 sati.