Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, 06.04.2019, 19:00 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1.677

Branimir Korać • subota, 06.04.2019.

Rijeka odgovara Gorici. Četvrti put ovi su se klubovi sastali u HNL-u ove sezone, a Riječani su upisali treći poraz u međusobnim dvobojima...

Prvi nastup u Prvoj HNL Gorica je imala na Rujevici u prvom kolu i upisala je poraz, ali i ostavila dobar dojam. Za dojam se bodovi ne dobivaju, no zato je Gorica u sljedeća tri dvoboja s Rijekom uzimala ono što je bilo bitnije od dojma - bodove. Prvo je slavila doma i tako ispratila Matjaža Keka, zatim je nanijela prvi poraz Igoru Bišćanu na Rujevici i sada je i treći put ove sezone svladala Riječane.

Bilo je ovo možda i najlošije izdanje Rijeke ove sezone, nepovezano, bez prave agresivnosti i ideje, Gorica je potpuno zasluženo uzela sva tri boda potpuno paraliziravši goste.

Simon Sluga još jednom je bio prvo ime Riječana, samo njegovom zaslugom gosti su na poluvremenu imali 0:0. Najveću priliku u tom razdoblju propustio je Kristijan Lovrić koji je odlično opalio u završnici prvog dijela, ali vratar Riječana odbio je loptu u gredu.

Već na startu drugog poluvremena domaćin je poveo. Lovrić je dobro pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio u desni kut za vodstvo 1:0.

Pokušavali su gosti doći do poravnanja, nakon dugo vremena zaigrao je i Mirko Antonio Čolak, ali pravih prilika nije bilo i gosti su upisali poraz.

Gorica se s ova tri boda potpuno vraća u borbu za ulazak u Europu sljedeće sezone, a Rijeka je imala ugodnu prednost uoči trećeplasiranog Osijeka koji se sada može približiti na samo četiri boda.