Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, 07.04.2019, 16:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 525

Jan Šneler • nedjelja, 07.04.2019.

U 28. kolu HT Prve lige, Dinamo je rutinski došao do pobjede protiv posljednjeplasiranog Rudeša i povećao prednost nad Rijekom na čak 20 bodova...

Kako se i očekivalo, bez prevelikih problema, Dinamo je u 28. kolu HT Prve lige došao do pobjede protiv Rudeša. Vrijeme u Kranjčevićevoj nije bilo idealno za igru, ali Modri su rutinski došli do 23. pobjede u prvenstvu.

Već nakon desetak minuta Dinamo je imao dobru šansu. Ubacio je iz kornera Lovro Majer, a potpuno neometan Dino Perić glavom pucao od poda, no lopta pogađa prečku. U 24. minuti Perić je ponovno bio u dobroj prilici, no ovoga puta njegov udarac odlazi iznad gola.

Malo prije odmora, Arijan Ademi probao je glavom, no njegov udarac odlazi malo pored gola. Rudeš je uspio izdržati pritisak Dinama u prvom dijelu, no bilo je jasno kako je samo pitanje trenutka kada će Modri doći do pogotka.

Dogodilo se to već u prvoj minuti nastavka. Odmah poslije izvođenja lopte s centra, Iyayi Atiemwen je ubacio, obrana Rudeša katastrofalno reagirala i propustila loptu do Majera koji je čekao na drugoj stativi i pogodio za 0:1.

Dinamo je nastavio s kontrolom igre, no više Modri nisu toliko silovito napadali kao prije vodstva. Promjene u obje momčadi malo su razbile ritam igre te se na novi pogodak trebalo čekati do 76. minute. Antonio Marin lijepo je ubacio u peterac za Danija Olma koji nakon okreta mirno poentira za 0:2.

Par minuta kasnije Komnen Andrić mogao je potpuno slomiti domaće, no u situaciji jedan na jedan s Ivanom Banićem, vratar Rudeša izlazi kao pobjednik. Rezultat se do kraja više nije mijenjao, a Dinamo nastavio niz pozitivnih rezultata. S druge strane, Rudeš nije uspio ponoviti uspjeh iz prošlog kola te je sve bliže potvrdi posljednjeg mjesta na tablici.