Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, 07.04.2019, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 7.862
Suci: Igor Pajač, Igor Krmar, Bojan Zobenica

Prilikama siromašna utakmica na Poljudu, Hajduk i Osijek odigrali bez golova

Petar Jenjić • nedjelja, 07.04.2019.

U posljednjem susretu 28. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka i Osijeka odigrali su na Poljudu bez pogodaka u utakmici s Hajdukovom jalovom dominacijom i bez previše prilika...

Dvoboj na Poljudu između Hajduka i Osijeka završen je bez pobjednika. U utakmici bez prevelikih prilika i s dosta pogrešaka nije bilo golova što je puno bolja vijest za večerašnje goste koji su tako ostali na trećem mjestu s tri boda prednosti ispred "Bilih" i Lokomotive.

Kišom natopljeni poljudski travnjak nije ponudio previše prigoda tijekom prvih 45 minuta. Obje momčadi dosta su griješile kod predaje lopte, kombinatorika se nije uspijevala uspostaviti, iako se u tom segmentu više trudio Hajduk. Osječani su igrali povučenije, vrebajući svoju priliku iz polukontre i kontre, no nisu ju dočekali.

Iz cijelog prvog poluvremena vrijedi izdvojiti tek poneki pokušaj Hajduka, a najbolji je bio u 28. minuti onaj Adama Gyurcsa koji je utrčao u kazneni prostor i pucao iskosa, no Marko Malenica je uspio obraniti njegov pokušaj. U dva je navrata pokušao i Ante Palaversa, no nije uspijevao pogoditi okvir gola.

U 55. minuti prvu je puta ozbiljnije zaprijetio Osijek kada je Kleinheisler napravio najveći posao. Igrač gostiju pobjegao je obrani Hajduka po lijevoj strani i proigrao na petercu Mirka Marića, no ispred njega na vrijeme je uklizao Oleksandr Svatok.

U nedostatku konkretnih prilika na susretu, izdvojit ćemo pokušaj Gyurcsa iz 76 minute glavom, no Malenica je taj udarac lakoćom obranio. Domaća je momčad više pokušavala do kraja susreta, no rezultat se ipak više nije promijenio. Osijek je odnio bod s Poljuda.