Cibalia sve bliže naslovu, Bedem poražen u Požegi

Ivan Šola • ponedjeljak, 08.04.2019.

Odigrano je 21. kolo Treće HNL Istok u kojem su više manje ostvareni očekivani rezultati. Vodeći trio Cibalia, Vihor i Čepin očekivano su upisali domaće pobjede. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti pobjedu Slavonije nad Bedemom, dok je ljepotica kola odigrana u Bjelovaru gdje je susret završio bez pobjednika 3:3. Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinula se Croatia iz Đakova, dok je Zrinski jedini slavio u gostima. Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Slavonskom Brodu gdje su Marsonia i Mladost miroljubivo podijelili bodove.

Derbi kola odigran je u Jelisavcu gdje je Vihor kao domaćin u završnici susreta slomio čvrste goste iz Oriovca. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 86. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Slobodan Stranatić.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Požegi gdje su nogometaši Slavonije na domaćem terenu svladali Bedem 2:1. Igrala se 43. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Marko Žuljević. Na početku drugog dijela gosti su preko Antuna Vuksanovića vratili susret u rezultatski egal 1:1. Bolja igra Slavonije nagrađena je u 58. minuti kada je Tomislav Žuljević neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za novo vodstvo domaćih 2:1. Do kraja susreta obje su momčadi mogle postići pogodak, ali mreže se više nisu tresle.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zrinskog iz Jurjevca koji su na gostovanju savladali posljednjeplasiranu Koprivnicu 1:0. U susretu s vrlo malo prigoda, gosti su pred kraj susreta sretno odnijeli sva tri boda. Igrala se 83. minuta kada je nakon prekida Dražen Fehir zabio pogodak vrijedan sva tri boda.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Slavonskom Brodu gdje su Marsonia i Mladost iz Ždralova miroljubivo podijelili bodove. U vrlo čvrstoj i izjednačenoj utakmici obje momčadi su imale svoje prigode za pobjedu, ali mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova realan ishod između ova dva izjednačena suparnika.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se nogometaši Croatije iz Đakova koji su na domaćem terenu s visokih 4:0 deklasirali Vukovar. Domaćini su već u 22. minuti zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mihaelu Pongračiću vodili 2:0, a do kraja poluvremena Dino Galičić trese gostujuću mrežu za visokih 3:0. Do kraja susreta domaćini su postigli još jedan pogodak, u 75. minuti konačan rezultat 4:0 postavio je Renato Lulić.

Nesvakidašnja utakmica odigrana je u Bjelovaru gdje su istoimeni domaćin i Belišće podijelili bodove odigravši 3:3. Domaćini su došli u vodstvo u 26. minuti kada je iz blizine glavom loptu u mrežu proslijedio Deni Hajdarović. Samo tri minute kasnije grešku u gostujućoj obrani koristi Željko Ostrman koji zabija za 2:0, a do kraja poluvremena Marijo Rajić povećava prednost Bjelovara na 3:0. Najljepši trenutak na susretu dogodio se u 54. minuti kada je Zoran Ratković s vrha šesnaesterca neobranjivo poslao loptu u rašlje za 3:1, a isti je igrač dvije minute kasnije realizirao kazneni udarac za 3:2. Kompletan povratak gostiju završio je Antonio Stupar koji je u 60. minuti utakmice postavio konačan rezultat utakmice 3:3.

Lakše od očekivanog nogometaši Čepina upisali su 12. prvenstvenu pobjedu svladavši na domaćem terenu Slaviju iz Pleternice 3:1. Igrala se 22. minuta utakmice kada je Zvonimir Gregić doveo domaćine u vodstvo, a samo šest minuta kasnije Filip Bungić udvostručio je prednost Čepina na dva gola razlike. Do kraja poluvremena pitanje pobjednika riješio je Luka Batarilo Ćerdić koji je iskoristio novi kiks u gostujućoj obrani, te zabio za 3:0. Odmah na početku drugog dijela gosti su smanjili, igrala se 48. minuta utakmice kada je Hrvoje Ančurovski postavio konačan rezultat 3:1.

Do rutinske pobjede stigla je vodeća momčad prvenstva Cibalia koja je u Vinkovcima s visokih 3:0 svladala Slogu iz Nove Gradiške. Na prvi pogodak čekala se 43. minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Dion Drena Beljo. Pitanje pobjednika riješeno je u drugom dijelu zahvaljujući dvostrukom strijelcu Dominiku Doganu (57. i 83.) minuta koji je postavio konačan rezultat utakmice 3:0.