Čakarun dvoznamenkast, Sixt Primorska i dalje stopostotna

Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.04.2019.

Košarkaši Sixt Primorske stigli su do nove pobjede u razigravanju za prvaka Slovenije. Danas su uz dvoznamenkast učinak Marjana Čakaruna svladali Hopsi Polželu...

Petu utakmicu u razigravanju za prvaka Slovenije odigrala je Sixt Primorska koju vodi Jurica Golemac. Danas je na domaćem terenu igrala protiv Hopsi Polžele koju je porazila rezultatom 78:60.

Primorska tako i dalje suvereno drži prvu poziciju, dok je gostima ovo bio četvrti poraz u ovom dijelu natjecanja. Nijednom tijekom susreta pobjeda domaće momčadi nije došla u pitanje. Tako je uoči posljednjih deset minuta imala 13 koševa viška (56:43), a prednost bez većih problema sačuvala do kraja.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Žan Mark Šiško sa 17 koševa, dok je Marko Jagodić Kuridža dodao 14 poena, deset skokova i pet asistencija. Marjan Čakarun u pobjedu je ugradio deset koševa (4/8 za dva, slobodna bacanja 2/2), sedam skokova i dvije asistencije za 24 minute na terenu.

Jedini dvoznamenkast kod gostiju bio je Simo Atanacković s 14 koševa.