Zimski sportovi

Hrvatski hokejaši pregazili Kinu u drugom kolu Svjetskog prvenstva IIA u Beogradu

Branimir Korać • srijeda, 10.04.2019.

Nakon poraza od domaćina Srbije na startu SP-a IIA u Beogradu, Hrvatska je u drugom kolu bila vrlo uvjerljiva protiv Kine...

Poraz 3:1 od Srbije u prvom kolu SP-a IIA u Beogradu je arhiviran i Hrvatske se oporavila glatkom pobjedom protiv Kine. Bio je to prvi susret s Kinezima i visoka pobjeda Hrvatske koja je apsolutno dominirala susretom.

Konačnih 7:0 pokazuje koliko je Hrvatska bila bolji protivnik. Kinezi su poraženi i u prvom kolu protiv Španjolske s 5:3, a upravo Španjolci su u ovom trenutku na vrhu sa stopostotnim učinkom.

Hrvatska je povela s igračem više u desetoj minuti golom Shaonea Morrisonna, a minutu kasnije zabio je Ivan Janković.

U drugoj dionici Marko Šakić zabio je dva gola, jedan je dodao Tadija Mirić, a Kineze su u zadnjoj dionici dotukli Mario Novak i Dominik Kanaet.

U trećem kolu Hrvatska igra protiv Belgije.