Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 12.04.2019, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 791

Branimir Korać • petak, 12.04.2019.

U prvom susretu 29. kola HT Prve lige Osijek je ugostio Rudeš i upisao očekivanu pobjedu. Slavio je s 2:0 uz dva gola u prvom dijelu i Rudeš dodatno zabetonirao za dno ljestvice...

Osijek je došao do vrijedna tri boda u Gradskom vrtu protiv Rudeša slaveći s 2:0. S ovom pobjedom približio se Riječanima na tri boda, a što mu je u ovom trenutku još važnije, zadržao je dobro raspoloženje i učvrstio treće mjesto.

Rudeš s druge strane nakon one pobjede protiv Istre nije napravio ništa protiv Dinama i Osijeka što je i očekivano i izgubio je dvije prilike da si vrati nadu u borbu za deveto mjesto.

Ovdje je Osijek od početka dominirao i rano je načeo mrežu gostiju. Već u devetoj minuti opasno je zaprijetio preko Lončara koji je bio u sjajnoj prilici nakon ubačaja Kleinheislera. Dvije minute kasnije domaćin ipak dolazi do vodstva. Guti je sjajnom dugačkom loptom proigrao Mađara koji ulazi u 16 metara i rutinski šalje loptu iza leđa Banića.

Osječani su kontrolirali utakmicu u potpunosti, imali još nekoliko neiskorištenih prilika, a onda je u 42. minuti došao i drugi pogodak. Bila je to lijepa akcija domaćina, Špoljarić je pronašao na strani Marina koji odmah ubacuje za Marića, a on bez previše razmišljanja zabija za 2:0.

S tih 2:0 otišlo se na odmor i Osijek je u nastavku bez problema dovršio posao. Bio je i dalje opasniji protivnik, ali nije uspio to konkretizirati i još ponekim golom.

Imao je idealnu priliku u 81. minuti kada je dosuđen kazneni udarac nakon što je Banić u 16 metara pomeo Marića, napadač Osječana sam je izveo penal, ali Banić se iskupio odličnom obranom.

Ostalo je 2:0 za domaćina, potpuno zaslužena pobjeda Skenderovih igrača.