Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 13.04.2019, 16:30 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2.141
Dinamo

Modri na korak do matematičke potvrde naslova prvaka, Istra 1961 pregažena u Puli

Jan Šneler • subota, 13.04.2019.

U 29. kolu HT Prve lige Dinamo je na gostovanju u Puli rutinski slavio protiv Istre i došao do pobjede kojom bi mogao već ovog vikenda i matematički osigurati naslov prvaka...

Kao što se očekivalo, Dinamo je na gostovanju kod Istre 1961 prilično rutinski stigao do pobjede. Nikakvih problema Modri nisu imali protiv neuvjerljive pulske momčadi. U slučaju kiksa Rijeke, Dinamo će matematički potvrditi novi naslov prvaka Hrvatske.

Susret je počeo uz inicijativu gostujućeg sastava i pogodak već u 20. minuti. Sjajnu akciju odigrali su Modri, sudjelovali su Mario Gavranović i Mislav Oršić, a zabio je Arijan Ademi udarcem s nekoliko metara. Nakon primljenog pogotka Istra nije igrala ništa ofenzivnije i malo je pružala u tom dijelu igre.

U 34. minuti nastala je gužva oko Istrinog gola zbog navodnog igranja rukom od strane domaćeg braniča, no jedanaesterca nije bilo. Od sljedeće sezone VAR će biti uveden u HT Prvu ligu te će ovakve situacije biti riješene unutar 90 minuta.

Do kraja prvog dijela Dinamo je imao još nekoliko prilika, pogotovo Iyayi Atiemwen koji slično kao u Lisabonu iz mrtve prilike ne uspijeva zabiti. Ipak, u 44. minuti Dinamo dolazi do novog pogotka. Oršić je lijepo prošao po boku, utrčao u šesnaesterac i silovito tukao u prvi kut vratara Istre.

U nastavku susreta, Istra je zaigrala nešto bolje, ali nedovoljno da ozbiljnije ugrozi Dinamo. U 65. minuti Dani Olmo neugodno je tukao s 25 metara od gola, lopta je dobila čudnu putanju i Josip Čondrić ju nije uspio zaustaviti. Konačni rezultat postavio je Olmo svojim drugim pogotkom u 73. minuti. Asistirao mu je sjajno Petar Stojanović, a Španjolac je s nekoliko metara ugurao loptu u mrežu.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao, iako je Istra pogreškom Danijela Zagorca u sudačkoj nadoknadi mogla doći do pogotka, no povratnu loptu Amira Rrahmanija zaustavila je vratnica.