Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 14.04.2019, 16:30 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 989
Slaven Belupo

Golijada u Velikoj Gorici: Domaćin pogotkom u posljednjoj minuti svladao Slaven Belupo

Jan Šneler • nedjelja, 14.04.2019.

U 29. kolu HT Prve lige, Gorica je na svom terenu nakon sjajne predstave slavila protiv Slaven Belupa i došla do nove pobjede u borbi za europska natjecanja...

Nakon jučerašnje velike pobjede Rijeke protiv Intera (7:0), danas poslijepodne vidjeli smo još jednu golijadu. U uzbudljivom susretu u Velikoj Gorici, domaćin je slavio protiv Slaven Belupa i tako ostao u igri za mjesto u Europskoj ligi.

Početak susreta bio je idealan za goste. Nakon samo devet minuta igre Ivan Krstanović zabija za vodstvo Slaven Belupa. Ipak, Farmaceuti nisu dugo držali to vodstvo, a Gorica je igrala sjajno. U 22. minuti Cherif Ndiaye donosi izjednačenje, a desetak minuta kasnije slijedi potpuni preokret.

Prvo je u 34. minuti Kristijan Lovrić pogotkom iz kaznenog udarca donio domaćima vodstvo, da bi četiri minute kasnije Matija Dvorneković postavio 3:1. U manje od pola sata Slaven Belupo od vodstva je došao do prilično teške situacije.

Ipak, u nastavku susreta gosti su bili ubojiti. U 62. minuti Mateus vraća uzbuđenje u susret i smanjuje zaostatak gostiju, a četiri minute prije kraja Krstanović drugim golom potpuno šokira ispunjene goričke tribine. Činilo se da će Gorica propustiti veliko vodstvo i nepotrebno ispustiti vrijedna dva boda, no u samoj završnici ukazao se Lukasz Zwolinski i 11. pogotkom ove sezone donio svojoj momčadi pobjedu vrijednu više od tri boda.