Cibalia uvjerljiva u Oriovcu, sedmica Čepina

Ivan Šola • ponedjeljak, 15.04.2019.

Odigrano je 22. kolo Treće HNL Istok u kojem su favoriti u svim susretima upisali pobjede. U ovome kolu nije bilo niti jednog neriješenog rezultata što je prvo takvo kolo u ovoj sezoni, domaćini su ostvarili samo tri pobjede, dok su gosti upisali čak pet. Najuvjerljiviju pobjedu upisali su nogometaši Čepina koji su na gostovanju u Novoj Gradišci postigli čak sedam pogodaka. Rutinske domaće pobjede upisali su Slavija, Belišće i Mladost iz Ždralova, dok su do gostujućih pobjeda stigli Cibalia, Marsonia, Vihor i Slavonija.

Vodeća momčad prvenstva Cibalia bez većih problema prošla je teško gostovanje u Oriovcu svladavši domaći Oriolik 3:0. Gosti su u vodstvo došli već u 19. minuti kada je neopreznost u domaćoj obrani iskoristio Mario Kiš. Na početku drugog dijela domaći igrač Stjepan Stubičan nespretno je reagirao poslavši loptu u vlastitu mrežu za 0:2. Pitanje pobjednika riješeno je u 65. minuti kada je Dominik Dogan postavio konačan rezultat utakmice 0:3.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se nogometaši Čepina koji su na gostovanju u Novoj Gradišci s visokih 7:0 ponizili domaću Slogu. Briljirao je donedavni napadač Sloge Filip Bungić koji je postigao tri zgoditka na susretu, dvostruki strijelac za Čepin bio je Luka Batarilo Čerdić, dok su se još u listu strijelaca upisali Luka Agatić i Marko Kraljević.

Novu pobjedu ostvarili su nogometaši Slavije iz Pleternice koji su na domaćem terenu s 3:1 nadvisili Bjelovar. Igrala se 15. minuta utakmice kada Hrvoje Ančurovski doveo Slaviju u vodstvo. Uzbuđenja su mirovala do sredine susreta kada su domaćini na brzinu riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 56. minuti Mario Abramović zabio iz kaznenog udarca, da bi tri minute kasnije svoj drugi pogodak na susretu postigao Hrvoje Ančurovski. Gosti su do kraja susreta uspjeli uljepšati poraz, igrala se 73. minuta kada je Ivan Nikšić zabio za konačnih 3:1.

Nogometaši Belišća nastavljaju s dobrim proljetnim igrama, i u ovome kolu na domaćem terenu su uvjerljivo porazili Đakovo Croatiju s visokih 3:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon šest minuta kada su domaćini zahvaljujući Luki Pačaru i Filipu Radovanoviću vodili 2:0. Konačan rezultat utakmice 3:0 postavio je Stjepan Salapić u 70. minuti susreta.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Marsonije koji su na gostovanju u Vukovaru svladali istoimenog domaćina s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 70. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Marko Čanić.

Derbi sjeverozapadne Hrvatske odigran je u Ždralovima gdje je domaća Mladost bez većih problema savladala Koprivnicu s visokih 3:0. Od prve do zadnje minute domaćini su dominirali i stvarali priliku za prilikom, gosti su se držali do posljednje dionice susreta kada su ipak popustili. Igrala se 72. minuta utakmice kada je najbolji strijelac Mladosti Mile Sučić doveo domaćine u vodstvo. Desetak minuta kasnije Roko Vučak povisio je na 2:0, a na samom kraju susreta konačan rezultat utakmice 3:0 postavio je Boško Kosanović.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Jurjevcu gdje su nogometaši Slavonije nastavili uspješni proljetni niz svladavši domaći Zrinski 3:1. Gosti su došli u vodstvo već u sedmoj minuti kada je neopreznost u domaćoj obrani iskoristio Matej Peharda. Domaća se momčad vratila u egal u 37. minuti kada je Janik Kukučka iskoristio kazneni udarac za 1:1. U nastavku susreta gostujuća momčad je zagospodarila terenom, te se bolja igra isplatila u 57. minuti kada Tomislav Žuljević šalje loptu u domaću mrežu za 1:2. Slavonija je pitanje pobjednika zaključila u 66. minuti zahvaljujući Marku Žuljeviću koji je postavio konačan rezultat utakmice 1:3.

Nogometaši Bedema doživjeli su prvi domaći poraz ove sezone, bolji od njih bili su gosti iz Jelisavca s minimalnih 1:0. U utakmici u kojoj su domaći nogometaši imali punu dominaciju, te su stvorili nekoliko izglednih prigoda, ali nisu uspjeli doći do željenog pogotka. Gosti su iskoristili jednu od rijetkih prilika na susretu, igrala se 31. minuta kada je Samir Kubala postigao pogodak vrijedan sva tri boda.