Junak potopljen u Opuzenu, Uskok ponovno preuzeo vrh

Ivan Šola • ponedjeljak, 15.04.2019.

Odigrano je 23. kolo Treće HNL Jug koje je bilo izrazito uzbudljivo, najviše pozornosti bilo je posvećeno u Baškoj Vodi gdje su u derbiju kola Urania i Croatia podijelili bodove. Uskok je iskoristio poraz Junaka te je pobjedom protiv Jadrana ponovno preuzeo vodeće mjesto na tablici. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Kamena, dok je GOŠK u Unešiću uzeo sva tri boda. Ljepotica kola odigrana je u Metkoviću gdje su gledatelji mogli vidjeti čak šest pogodaka u remiju Neretve i Imotskog, a derbi začelja između Primorca iz Splita također je završio bez pobjednika.

Nogometaši Hrvaca nastavljaju s odličnim partijama u proljetnom dijelu prvenstva, u ovome kolu na domaćem terenu su s minimalnih 1:0 porazili Biogradski Primorac. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u sedmoj minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Toni Ivanišević.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Ivanbegovini gdje je Kamen kao domaćin zasluženo došao do tri boda svladavši BŠK Zmaj 4:1. Igrala se 19. minuta utakmice kada je Branimir Kujundžić doveo domaćine u vodstvo, a samo osam minuta kasnije Jakov Karin povisio je prednost na 2:0. Do kraja poluvremena gosti su preko Jakova Marinovića smanjili na 2:1. U nastavku susreta bolja igra Kamena nagrađena je u 55. minuti kada je Vjeko Jonjić zabio za 3:1. Na samom kraju utakmice konačan rezultat 4:1 postavio je Ivan Ćapin.

Do 13. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Uskoka koji su na domaćem terenu savladali Jadran iz Ploča 2:1 i tako ponovno preuzeli vodeće mjesto na tablici. Već u šestoj minuti utakmice domaćine je u vodstvo doveo Zvonimir Teklić, a na isteku pola sata igre vodstvo je udvostručeno zahvaljujući Tonćiju Radovnikoviću. U nastavku susreta gosti su zaigrali bolje, te su u 67. minuti preko Marka Musulina smanjili na 2:1, ali više od toga nije išlo.

Derbi kola odigran je u Baškoj Vodi gdje je odigrana zanimljiva utakmica u kojoj su Urania i Croatia iz Zmijavaca podijelili bodove. U vrlo izjednačenom susretu svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, pa je samim time neriješen rezultat najpravedniji ishod na susretu. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćoj momčadi koja je u 17. minuti preko Darka Tomaša došla u vodstvo. U nastavku susreta bolja igra gostiju nagrađena je u 71. minuti kada je Tomislav Gudelj postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Unešiću gdje je domaća Zagora upisala novi poraz, bolji od njih bili su gostujući nogometaši iz Dubrovnika 3:1. Igrala se 12. minuta utakmice kada je Mislav Glavinić doveo goste u vodstvo, a do kraja poluvremena Ivo Caput povisio je rezultat na 0:2. Na početku drugog dijela Petar Petranić vratio je nadu Zagori u pozitivan rezultat, ali već sljedeći napad Baldo Cicijelj postavlja konačan rezultat utakmice 1:3.

U Stobreču je odigran derbi začelja u kojem su domaći Primorac i Split podijelili bodove odigravši susret bez pobjednika 1:1. Gosti su u vodstvo došli u 11. minuti kada je Marin Bakić neobranjivo poslao loptu u domaću mrežu za 0:1. Na isteku sat vremena igre domaća se momčad vratila u rezultatski egal zahvaljujući Marku Bagariću. Do kraja susreta obje su momčadi mogle doći do sva tri boda, ali mreže se više nisu tresle.

Ljepotica kola odigrana je Metkoviću gdje su Neretva i Imotski miroljubivo podijelili bodove remiziravši 3:3. U vrlo zanimljivom susretu gosti su već u desetoj minuti preko Ivana Ćelića došli u vodstvo. Neretva do izjednačenja dolazi u 26. minuti Zvonimir Medić koristi grešku u gostujućoj obrani i trese mrežu za 1:1. Igrala se 37. minuta kada je dosuđen kazneni udarac za Imotski, a siguran realizator za 1:2 bio je Juan Manuel Varea. Na početku drugog dijela Ante Sršen ponovno donosi utakmicu u rezultat egal 2:2. Do kraja susreta viđena su još dva zgoditka, prvo je u 69. minuti Juan Manuel Varea doveo goste u njihovo treće vodstvo na susretu, ali Neretva se nije predavala, te je Šime Erjauc postavio konačan rezultat 3:3.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Neretvanca koji su na domaćem terenu u samoj završnici slomili Junak savladavši ih 3:1. Igrala se 36. minuta utakmice kada je gostujući igrač Teo Vardić nespretno reagirao poslavši loptu u vlastitu mrežu za 1:0. Junak se vraća u egal u 66. minuti kada je Stipe Barać sigurno realizirao kazneni udarac za 1:1. U samoj završnici susreta na scenu nastupa Stephen Chinedu koji u dva navrata neobranjivo šalje loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat utakmice 3:1.