Utakmica kola u Mladini završila bez pobjednika, golijada u Krapini

Ivan Šola • ponedjeljak, 15.04.2019.

Odigrano je 25. kolo Treće HNL Zapad u kojem nije bilo previše iznenađenja, a veliki derbi kola u Mladini između Vinogradara i Dubrave završio je podjelom bodova, pa je tako razmak između vodećeg dvojca ostao i dalje isti. Do uvjerljivih gostujućih pobjeda došli su Kurilovec i Trnje, dok su jednako tako uvjerljivi na domaćem terenu bili Orijent i HAŠK. Ljepotica kola odigrana je u Krapini gdje su gledatelji mogli vidjeti čak osam pogodaka, dok je u derbiju kvartova Špansko odnijelo puni plijen iz Maksimira. Utakmica između Ponikvi i Jadrana iz Poreča je odgođena.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Krapini gdje je Zagorec kao domaćin ostvario 11. prvenstvenu pobjedu svladavši Opatiju 5:3. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim nogometašima koji su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Matiji Smrekaru imali prednost od 2:0. Gosti su sredinom drugog dijela na brzinu došli do izjednačenja, prvo je u 58. minuti na 2:1 smanjio Mateo Furijan, da bi samo šest minuta kasnije Sandro Ugrina zabio za 2:2. Igrala se 67. minuta utakmice kada je Matija Majcenić doveo Zagorec u novo vodstvo, ali se gosti nisu predavali, te su u 79. minuti preko Antona Bogolina poravnali na 3:3. Ipak u završnici susreta domaćini su slomili čvrste goste, u 87. minuti svoj treći pogodak na utakmici postigao je Matija Smrekar, a priču je završio Krunoslav Sedak za konačnih 5:3.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Kurilovca koji su na gostovanju u Veslačkoj svladali posljednjeplasirani Zagreb s visokih 3:0. Gosti su u 42. minuti došli u vodstvo kada je grešku u domaćoj obrani iskoristio Ivan Rajić. Pitanje pobjednika riješeno je u završnici susreta kada su gosti zahvaljujući Hrvoju Humeljaku i Petru Banoviću postavili konačan rezultat utakmice 0:3.

Kvartovski derbi odigran je u Maksimiru gdje nogometaši Španskog zasluženo nose bodove svladavši istoimenog domaćina s minimalnih 1:0. Kroz cijelu utakmicu gostujuća je momčad bila bolja, a nagrada za bolju igru stigla je u 72. minuti kada je Ante Ćurković iz kaznenog udarca postavio konačan rezultat utakmice 0:1.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinula se momčad Orijenta koja je na Krimeji s visokih 5:0 deklasirala Dugo Selo. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon pola sata igre kada su domaćini zahvaljujući Miroslavu Iličiću, Edinu Fatiću i Ivoru Weitzeru imali velikih 3:0. Do kraja susreta Orijent je kontrolirao utakmicu, a u posljednjih deset minuta u listu strijelaca upisali su se još Mateo Monjac i Miroslav Iličić za konačan rezultat utakmice 5:0.

Do četvrte uzastopne pobjede, a ukupno 12. stigli su nogometaši Trnja koji su na otoku Krku deklasirali istoimenog domaćina 4:1. Domaća je momčad odlično ušla u susret, te su u devetoj minuti preko Roberta Brdara došli u vodstvo. Do kraja poluvremena gosti su došli do izjednačenja, igrala se 43. minuta kada je Tomas Vukadin iz kaznenog udarca zabio za 1:1. U nastavku susreta Trnje je riješilo pitanje pobjednika u razdoblju od 54. do 59. minute kada su postigli čak tri zgoditka. Loptu u domaću mrežu redom su slali Matija Malekinušić, Antonio Marić i Dominik Rilov.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Vrbovcu gdje su nogometaši Vrbovca tek u završnici susreta slomili čvrste goste iz Jaruna. Mreže su mirovale sve do 71. minute kada je Domagoj Colarić iz slobodnog udarca neobranjivo poslao loptu u same rašlje za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju susreta kada je Josip Colarić postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Derbi kola odigran je u Mladini gdje su dvije vodeće momčadi Vinogradar i Dubrava u vrlo zanimljivom susretu miroljubivo podijelili bodove odigravši 1:1. Igrala se 23. minuta utakmice kada je Filip Hodak doveo gostujući sastav u vodstvo. Do kraja poluvremena Vinogradar je zahvaljujući Stipanu Baniću poravnao rezultat na 1:1. U drugom dijelu obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali mreže se nisu tresle.

Do 12. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Haška koji su na Pešćenici bez većih problema savladali pretposljednji Novigrad. Već u prvoj minuti utakmice domaćine je u vodstvo doveo Filip Dianežević, a samo osam minuta kasnije Marko Ristovski povisio je prednost na 2:0. Gosti su u 21. minuti zahvaljujući Dini Dukađinu smanjili na 2:1 i vratili utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Ipak sve dvojbe oko pobjednika riješio je dvostruki strijelac Vid Krajačić koji je postavio konačan rezultat utakmice 4:1.