Ante Pavić u dramatičnom dvoboju do drugog kola turnira u Meksiku

Mihaela Bradovski • utorak, 16.04.2019.

Ante Pavić prošao je u drugo kolo Challengera u San Luis Potosiju. Prvi protivnik bio mu je Norvežanin Viktor Đurasović kojeg je Pavić svladao u tri seta...

Hrvatski tenisač Ante Pavić prilično se namučio na putu do drugog kola Challengera u San Luis Potosiju, ali je ipak upisao prolaz. Protivnik je bio Norvežanin Viktor Đurasović kojeg je Pavić svladao u tri seta.

Za pobjedu je trebao dva sata, a mogao je i lakše slaviti da si nije zakomplicirao posao u drugom setu. Imao je dvostruki break, ali Đurasović se vratio, no Pavić je ipak izvukao pobjedu.

Nakon što je izgubio prvi set, drugi je dobio breakom u završnici, a u treći je ušao vrlo samouvjereno i odmah stigao do dvostrukog breaka i vodstva 4:1. Trebalo je tek dovršiti posao, ali nakon toga gubi dva svoja servisa u nizu, no u završnici seta ipak novim breakom dolazi do pobjede.

U drugom kolu igrat će protiv 15. nositelja Roberta Cida Subervija koji je bio slobodan na startu.