Mektić i Škugor pobjedom u dva seta u drugom kolu Monte Carla

Branimir Korać • utorak, 16.04.2019.

Nikola Mektić i Franko Škugor prošli su u drugo kolo Monte Carla pobjedom protiv Matwea Middelkoopa i Stefanosa Tsitsipasa. Hrvatski par slavio je sa 6:3, 7:5...

Hrvatska kombinacija Nikola Mektić/Franko Škugor slavila je sa 6:3, 7:5 protiv Matwea Middelkoopa i Stefanosa Tsitsipasa i tako izborila nastup u osmini finala turnira u Monte Carlu.

Očekivana pobjeda za hrvatski par koji je slavio za sat i 11 minuta i preskočio prvu prepreku u glavnom ždrijebu. Middelkoop i Tsitsipas prvi put nastupaju zajedno i nisu predstavljali neku veliku prepreku iako su u drugom setu pružili dobar otpor.

Prvi set osvojila je hrvatska kombinacija koja je napravila dva breaka i nijednom nije izgubila početni udarac, ali bila je u problemima kod 2:1 kada su Middelkoop i Tsitsipas došli do 15:40, ali nisu iskoristili te tri vezane break lopte.

Odmah na startu drugog seta Mektić i Škugor izvlače se još jednom iz zaostatka 15:40, a u završnici seta rade ključni break koji ih vodi u drugo kolo.

Slijedi im dvoboj protiv Karena Hačanova i Feliciana Lopeza koji su iznenadili Jean-Juliena Rojera i Horiju Tecaua.

Monte Carlo, parovi, prvo kolo:
Nikola Mektić/Franko Škugor (Hrvatska/Hrvatska, 7) - Matwe Middelkoop/Stefanos Tsitsipas (Nizozemska/Grčka) 6:3, 7:5