Noć za pamćenje na Etihadu: Utakmica sa sedam golova odvela Tottenham u polufinale!

Petar Jenjić • srijeda, 17.04.2019.

Jedna od onih nogometnih večeri koja će ostati upisana u nogometnu povijest. Nogometaši Tottenahma poraženi su na Etihadu sa 4:3 od Manchester Cityja, ali to je bilo dovoljno da izbore prolazak u polufinale Lige prvaka po prvi puta u povijesti...

Kakva večer na Etihadu! Zahvaljujući pogotku iz prve utakmice Tottenham prolazi u polufinale Lige prvaka po prvi puta u svojoj povijesti. Na gostovanju kod Manchester Cityja poraženi su sa 4:3 u jednoj od utakmica koja će se dugo prepričavati.

Vidjeli smo četiri gola u prvih 11 minuta, a peti smo vidjeli nakon 21 minute. Manchester City uspio je nadoknaditi zaostatak od 2:1 i doći do željenih 4:2, no nešto se pitalo i Tottenham koji je uspio doći do svog trećeg. U samoj završnici zbog minimalnog zaleđa, nakon pregledavanja snimke, poništen je pogodak domaćinu koji je u samo nekoliko sekundi iz delirija prešao u depresiju.

Idealno je utakmica krenula za Manchester City koji je već u četvrtoj minuti stigao do vodstva. Kevin De Bruyne proigrao je Raheema Sterlinga koji je imao dovoljno vremena za namjestiti se i pucati iskosa. Engleski nogometaš sjajno je i neobranjivo pogodio suprotni kut Huga Llorisa. Najbrži je to pogodak Cityja u povijesti Lige prvaka.

Međutim, uslijedio je veliki šok za domaću momčad u razmaku od samo tri minute. Igrala se sedma minuta, a do lopte je uz malo sreće, na rubu kaznenog prostora, stigao Heung-Min Son koji je dobro plasiranim udarcem pogodio ispod Edersonove noge i zatresao mrežu.

Odmah u sljedećem napadu novo iznenađenje za domaće igrače. Tottenham se ponovno brzo otvorio i uhvatio City "na krivoj nozi". Christian Eriksen proigrao je Sona koji je iskosa, s lijeve strane, pogodio neobranjivo u suprotnu stranu te tako postigao svoj drugi gol na susretu.

Niti tu nije bio kraj uzbuđenjima u uvodu susreta. Igrala se 11. minuta kada je Bernardo Silva prošao po desnoj strani i ušao u kazneni prostor. Igrač Cityja uputio je udarac, a lopta je pogodila Dannyja Rosea, promijenila smjer, prevarila Llorisa i ušla u mrežu.

Mreže su mirovale "čak" deset minuta, a novi, treći pogodak, domaća je momčad postigla u 21. minuti. De Bruyne je prošao po desnoj strani, lopta je prošla sve igrače i stigla do Sterlinga koji ju iz blizine šalje u gol. Kao što se i moglo očekivati, dvoboj se ubrzo smirio, a do kraja poluvremena rezultat se više nije mijenjao. Posebno treba izdvojiti ozljedu Mousse Sissoka koji je napustio igru u 41. minuti.

Odmah na otvaranju nastavka domaća je momčad pritisnula visoko, a Lloris je novim obranama morao braniti prednost gola u gostima Tottenhama. Tako je u 51. minuti obranio pokušaj Sterlinga, a četiri minute kasnije i sjajan udarac De Bruynea čiji je pokušaj odbio u korner.

Nakon što su gosti propustili svoju priliku, City je iskoristio svoju u 59. minuti, a kakva bi to bila utakmica da se u strijelce nije upisao Sergio Aguero. Ponovno je asistent bio De Bruyne, ovoga puta proigrao je Argentinca koji se sjurio po desnoj strani i snažno pogodio u bliži kut.

Naravno, nije se predavala Pochettinova momčad koja je do trećeg pogotka stigla u 73. minuti. Ubacio je Trippier, a loptu u gol bokom je skrenuo Fernando Llorente. Cakir je provjeravao je li se radilo o igranju rukom, no iz pregledavanja snimke bilo je jasno kako to nije bio slučaj.

I onda prava drama u 93. minuti. Poveselili su se domaći nakon što je Sterling zatresao mrežu po treći puta na susretu, no nakon pregleda snimke utvrđeno je kako je Aguero, u začetku akcije, bio u zaleđu. U preostalom vremenu Tottenham je uspio obraniti vodstvo.