Serie A, 25. kolo, 17.04.2019, 19:00 h
Lazio
Lazio 2:0 Udinese
Udinese

Lazio uhvatio vrijedne bodove u utrci za Ligom prvaka, a Tudor ostao bez bodova u utrci za ostankom

Marjan Kreševac • srijeda, 17.04.2019.

U zaostalom dvoboju Serie A večeras su u Rimu igrali Lazio i Udinese. Tri boda bila su od presudnog značaja za obje momčadi, Lazio je želio uhvatiti poziciju koja vodi u Europu, eventualno Ligu prvaka, a Udinese pod vodstvom Igora Tudora nalazi se u opasnoj zoni i bodovi su bili bitni za mirniji san do kraja prvenstva. Uspješniji su bili domaći koji su slavili s 2:0..

U utakmicama u kojima su bodovi presudni za obje momčadi uobičajeno ne gledamo atraktivan nogomet, akteri na terenu u većini slučajeva više su orijentirani na čuvanje vlastite mreže nego ugrožavanja protivničke. Večeras to nije bio slučaj. Domaći su od prvog sučevog zvižduka krenuli silovito prema vratima Musse u želji da što prije riješe dilemu tko će odnijeti bodove.

Pokušavali su na sve moguće načine i sa svih strana, ali napadači nisu bili odveć koncentrirani i pokušaji su uglavnom završavali pokraj gola ili postajali lak plijen gostujućeg vratara. Na vrhuncu pritiska u 20. minuti vidjeli smo najbolju priliku do tada, ali onu Udinesea. Emmanuel Badu je nakon ubačaja iz kuta bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u gredu.

Samo minutu kasnije domaći su stigli do toliko željenog pogotka. Ciro Immobile pronašao je u kaznenom prostoru Felipea Caicedoa koji lijepo odmjerenim udarcem lijevom nogom napokon probija gostujućeg vratara i donosi osmjeh na lica domaćih tifoza. Vodeći pogodak u potpunosti je pokolebao trupe Igora Tudora koje su si u 24. minuti same presudile autogolom Sandra.

S rezultatom 2:0 momčadi su otišle na odmor, a u drugom poluvremenu na teren je izašao neki novi Udinese. Puno više trke i rizika u igri produciralo je i određeni broj prilika, ali na žalost niti jedna od njih nije završila pogotkom. Lazio je pobjedom stigao na sedmo mjesto prvenstva sa samo tri boda iza četvrtog Milana koji drži posljednju kartu za Ligu prvaka, a Udinese se nalazi svega tri boda iznad zone ispadanja i očekuje ga grčevita borba za goli život prvoligaša.

Milan Badelj ušao je s klupe u 68. minuti susreta.