Fiorentina u 101. minuti do boda, Perišić strijelac za Inter

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.02.2019.

U posljednjem nedjeljnom dvoboju 25. kola Serie A Fiorentina i Inter ubilježili su remi, odigrali su 3:3, a domaćin je do boda došao u 101. minuti susreta...

Fiorentina i Inter zaključili su nedjeljni program u Serie A susretom koji je okončan remijem. Marko Pjaca napokon je dobio priliku makar u drugom dijelu kod domaćina, Ivan Perišić bio je strijelac za goste, igrao je i Marcelo Brozović, a susret je od početka obilovao uzbuđenjima.

Već u prvoj minuti Fiorentina je stigla do vodstva. Sijevnula je kontra domaćina, ubačena lopta išla je prema Simeoneu koji ju je zahvatio, ali pitanje je bi li ona završila u mreži da je nije zakačio i De Vrij čime je domaćin poveo.

Ipak do odlaska na odmor Inter je uspio doći do preokreta. Već u šestoj minuti Vecino je izjednačio na 1:1, a u završnici prvog poluvremena Politano je bio strijelac za 1:2.

Vrlo brzo u nastavku susreta gosti su došli do povećanja vodstva. U 52. minuti uz pomoć VAR-a za Inter je dosuđen kazneni udarac, odgovornost je preuzeo Ivan Perišić i zabio za 1:3.

Embed from Getty Images

Inače kaznene udarce za Inter izvodi Mauro Icardi, ali s obzirom da on nije u konkurenciji za nastup, Perišić ga je zamijenio u toj ulozi.

Fiorentina se nije predala i tražila je povratak u susret. U 74. minuti smanjila je preko Luisa Muriela i zaprijetila Interu. Susret je zbog pregledavanja VAR-a bio produžen za sedam minuta, a u sudačkoj nadoknadi novo pregledavanje snimke. Ovaj put zbog igranja rukom u kaznenom prostoru Intera, uslijedio je novi penal i u 101. minuti Veretout je iz kaznenog udarca poravnao na konačnih 3:3.