Juventus uz skroman nastup do tri boda u Bologni, remi Sassuola i SPAL-a

Branimir Korać • nedjelja, 24.02.2019.

U tri susreta poslijepodnevnog dijela Serie A postignuta su ukupno samo tri gola. Dva su pala u dvoboju između Sassuola i SPAL-a, a jedan u Bologni gdje je gostovao Juventus...

Sassuolo i SPAL tražili su sva tri boda u međusobnom dvoboju, Sassuolo kako bi se približio europskim pozicijama, a SPAL kako bi se odmaknuo od mjesta koja vode u Serie B, no na kraju su se morali zadovoljiti remijem.

Susret je okončan bez pobjednika što Sassuolo ostavlja čvrsto u sredini ljestvice, a SPAL ipak nije neuhvatljiv za one najugroženije.

Sassuolo je u susret ušao kao favorit i u završnici prvog dijela stigao je do vodstva pogotkom veterana Federica Pelusa u samoj završnici prvog poluvremena. Sredinom drugog dijela Andrea Petagna poravnao je iz kaznenog udarca za konačnih i realnih 1:1 u dosta slaboj utakmici.

U samoj završnici susreta domaćin je ostao i bez Alfreda Duncana koji je zaradio drugi žut karton. Lorenco Šimić kod gostiju nije ulazio u igru.

Embed from Getty Images

Juventus nije dopustio iznenađenje u dvoboju protiv Bologne. Mihajlovićeva momčad izdržala je do sredine drugog poluvremena, ali Juventus onda dolazi do pogotka preko Paula Dybale koji je odlično reagirao na odbijenu loptu.

Juventus je odigrao dosta lošu utakmicu, Bologna je stvorila i više prilika, ali tri boda se pišu i to je jedino što će Massimiliano Allegri pamtiti iz ovog susreta.

Mario Mandžukić odradio je cijelu utakmicu za goste iz Torina.

Pobjednika nije bilo u Veroni gdje je posljednjeplasirani Chievo ugostio Genou, a susret je okončan bez pogodaka. Dosta skroman dvoboj u kojem je domaćin bio nešto bliži pobjedi.