Vinogradar poražen u Novigradu, svi domaćini upisali pobjede

Ivan Šola • četvrtak, 18.04.2019.

Odigrano je 26. kolo Treće HNL Zapad koje je u potpunosti pripalo domaćinima, u svih devet utakmica slavile su domaće momčadi, što se tek drugi put dogodilo ove sezone. Za najveće iznenađenje pobrinuli su se igrači Novigrada koji su na domaćem terenu savladali vodeći Vinogradar, njihov kiks najbolje je iskoristila Dubrava koja je u ljepotici kola savladala Vrbovec i opet smanjila zaostatak na osam bodova. Derbi kola pripao je Trnju koji je svladao Orijenta, dok su nogometaši Španskog u derbiju začelja ostvarili veliku pobjedu protiv Zagreba. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti novu pobjedu nogometaša Kurilovca koji su u odličnoj formi, dok je Jarun na domaćem terenu bio bolji od Krka.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Opatije koji su na Kantridi s uvjerljivih 3:0 porazili HAŠK. Opatija je furiozno ušla u susret te su već u petoj minuti preko Danijela Lazića došli u vodstvo. U nastavku utakmice domaćini su nastavili dominirati, ali su tek u završnici susreta slomili čvrste goste. Igrala se 74. minuta kada je na 2:0 povisio Anton Baltazar Bogolin, a deset minuta kasnije Mateo Furijan postavio je konačan rezultat utakmice 3:0.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Novigrada koji su na domaćem terenu savladali vodeću momčad prvenstva Vinogradar s minimalnih 1:0. Tijekom cijele utakmice gosti su imali inicijativu, te su stvorili više prilika, ali su se domaćini uspješno branili. Kazna za sve gostujuće promašaje stigla je u 91. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Mateo Topić.

Ljepotica kola odigrana je u Dubravi gdje je istoimeni domaćin s teniskim rezultatom 6:3 porazio goste iz Vrbovca. Dubrava je već nakon 20. minuta igre zahvaljujući Tinu Džaferoviću i Filipu Hodaku vodila 2:0, ali su gosti do kraja poluvremena preko Domagoja Colarića smanjili na 2:1. Odmah na početku drugog dijela Tin Džaferović postiže svoj drugi pogodak za 3:1, ali samo par minuta kasnije Luka Nakić ponovno vraća utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Golijada se nastavila na isteku sat vremena igre kada Dubrava ponovno vraća prednost od dva gola razlike zahvaljujući Marinu Mudražiji. Gosti se ne predaje, te već u 68.minuti preko Luke Nakića smanjuju rezultat na 4:3. Ipak do kraja susreta domaća je momčad uspjela slomiti žilave goste, Filip Hodak i Denis Prenkpalaj šalju loptu u mrežu gostujućeg vratara Mije Jurića za konačan rezultat utakmice 6:3.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jaruna koji su na domaćem terenu savladali Krk 2:1. Igrala se 22. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Marko Tadić, a samo dvije minute kasnije gosti su preko Vanje Malinića poravnali rezultat na 1:1. U drugom dijelu Jarun je zaigrao puno bolje, a nagrada za bolju igru stigla je u 60. minuti kada je Ivan Hercigonja postigao pogodak vrijedan sva tri boda.

Derbi kola odigran je u Trnju gdje su istoimeni domaćini zasluženo upisali sva tri boda savladavši Orijent 2:1. Već u petoj minuti utakmice Trnje je došlo u vodstvo kada je grešku u gostujućoj obrani iskoristio Antonio Marić. Na nova uzbuđenja čekala se 72. minuta kada je Edin Fatić neobranjivo poslao loptu u domaću mrežu za 1:1. Samo pet minuta kasnije domaćini su opet došli u vodstvo, najbolji napadač Trnja Vlatko Martinović iskoristio je priliku, i zatresao mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.

Minimalnu pobjedu ostvarili su nogometaši Dugog Sela koji su na domaćem terenu nadigrali Maksimir savladavši ih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 22. minuti kada je domaći napadač Emanuel Benković neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. U nastavku susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali mreže se više nisu tresle.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za ostankom u ligi upisali su nogometaši Španskog koji su na domaćem terenu savladali izravnog konkurenta Zagreb 2:0. Mreže su mirovale sve do 47. minute kada je Ante Ćurković doveo domaći sastav u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je na isteku sat vremena igre kada je konačan rezultat utakmice 2:0 postavio Josip Štignjedec.

Nogometaši Kurilovca opravdali su ulogu favorita, te su ostvarili 11.prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Ponikve 3:1. Već u šestoj minuti susreta domaćine je u vodstvo doveo Hrvoje Humeljak, a na samom kraju poluvremena Marin Matoš povisio je prednost na 2:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 52. minuti kada je Mislav Čunčić zabio za 3:0. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 54. minuta kada je Lovro Banovec postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Dramatična utakmica odigrana je u Poreču gdje su domaći nogometaši nakon preokreta u posljednjim sekundama upisali novu pobjedu savladavši Zagorec iz Krapine 2:1. Mreže su mirovale sve do 56. minute kada je goste u vodstvo doveo Matej Hoić. Samo osam minuta kasnije Jadran je došao do izjednačenja zahvaljujući Emanuelu Valenti. Igrala se 81. minuta utakmice kada su domaćini ostali s igračem manje, drugi žuti karton zaradio je Stefan Ilić. Kada se očekivalo da će utakmica završiti podjelom bodova, u posljednjim sekundama susreta glavni sudac Mladen Komesar dosudio je kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 2:1 bio je Emanuel Valenta.