Odličan početak doigravanja: 25 pogodaka, jedna utakmica otišla u produžetke

Sportnet, Branimir Korać • petak, 19.04.2019.

Odigrane su četiri utakmice doigravanja za prvaka Hrvatske u futsalu, a prednost pred uzvrat koji se igra idući vikend imaju Novo Vrijeme Apfel, Split, Uspinjača Gimka i Vrgorac.

Jedina utakmica koja je otišla u produžetke bila je ona između Squarea i Splita. Nakon prvih 40 minuta rezultat je bio 2:2, a u produžecima Splitovci su došli do uvjerljive pobjede od 7:2.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, ali su pokazana tri žuta kartona, dva igračima Squarea i jedan Splitu. Sve je mirovalo do 28. kada Maro Đuraš poentira za 1:0, da bi svega minutu kasnije Dubrovčanin Dario Marinović pogodio za 1:1.

Gosti su potom u 32. minuti dobili čak četiri žuta kartona od čega Toni Kirevski dva te je Square dvije minute igrao s igračem više. Međutim, Dubrovčani nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost te je Genario u 34. zabio za vodstvo gostiju.

Ipak, Maro Đuraš u 36. poentira za 2:2, a utakmica je na kraju otišla u produžetke u kojima je Split zabio čak pet pogotka i ostvario veliku prednost pred uzvrat koji se sljedeće subote igra na Gripama.

Uspinjača Gimka svladala je Futsal Dinamo u Domu sportova II s 2:1, iako je Dinamo imao čak 78 udaraca na gol, domaćini su jedini pogodak zabili svega nekoliko sekundi prije kraja utakmice, bilo je premalo vremena da bi izborili produžetke. Apsolutni junak utakmice bio je Marko Vuković koji je na kraju imao čak 35 obrana.

Dinamo je u prvom dijelu imao čak 39 udaraca, no nije uspio zabiti, dok su gosti poentirali dva puta, i to u razmaku od minute. U 7. je poentirao David Mataja, a minutu kasnije Silvio Toth pogađa za 2:0. Dinamo je u prvom dijelu dva puta tresao okvir gola, u nastavku nije uspio realizirati dva deseterca, a nakon toliko promašaja, nije bilo niti realno da mogu svladati borbenu Uspinjaču.

Neizvjesno je bilo i u dvoboju Vrgorca i AFC Universitasa. Domaćini su na odmor otišli s minimalnom prednosti pogotkom Vojka Pervana u 7. minuti, da bi Nikola Moro izjednačio u 30. Ipak, u 33. Vrgorac je s dva pogotka stigao do prednosti od 3:1, a drugi pogodak Mora nije bio dovoljan za povratak debitanata u utakmicu.

Kao što se predviđalo, jedini izvjesni dvoboj bio je onaj između prvog u regularnom dijelu sezone Novog Vremena i Crnice. Makarani su na domaćem terenu slavili sa 7:2 i lagano ostvarili prednost u četvrtfinalu.

Domaćini su već na odmor otišli s prednosti od 4:0, zabili su Mate Vuković, Igor Osredkar, Vedran Kazazić i Eduardo. Početkom nastavka Vinicius zabija dva pogotka za nedostižnih 6:0, a do kraja utakmice još je zabio Ante Sokol, dok su dva počasna pogotka za goste zabili Dragan Vuković i Marko Marčić.