Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, 19.04.2019, 16:30 h, Aldo Drosina, gledatelja: 763

Branimir Korać • petak, 19.04.2019.

U prvom susretu 30. kola HT Prve lige Osijek je gostovao u Puli kod Istre 1961 i upisao je poraz 1:0. Osječani su podbacili i napravili korak unazad u borbi za drugu poziciju...

Nakon poraza od Istre 1961, sve je jasnije kako će Osječani jako teško do drugog mjesta. Rijeka se odvojila i još ako svlada Hajduka, bit će na gotovo nedostižnih devet bodova razlike. Ovaj poraz treba brinuti Osječane jer bi se lako moglo dogoditi da na kraju izgube i treće mjesto, a daleko nisu niti petoplasirana Gorica i šestoplasirana Lokomotiva.

Istra 1961 prvi put je slavila otkako je na klupu sjeo Igor Cvitanović, a pobjedu je osigurala u samoj završnici susreta kada je Mierez zabio za 1:0 i pobjedu. Osijek je ponovno nastupio s postavom u kojoj su bili i neki igrači koje je Skender vodio u Osijeku II, a sam susret nije mogao zadovoljiti osječkog stručnjaka.

Prvo poluvrijeme bilo je dojmom dosta loše, obje momčadi igrale su s dosta pogrešaka i bez prave ideje te se na odmor otišlo bez pogodaka. Imali su gosti nekoliko poluprilika, a najbolju je možda propustio Laszlo Kleinheisler koji je u 36. minuti iz vrlo dobre pozicije pucao dosta loše.

Odmah na početku drugog poluvremena prijete gosti i imaju dotad najbolju priliku na susretu. Pilj je pucao s nekim 15-ak metara, Rodriguez je čini se rukom igrao pred gol linijom, ali niti lopta ulazi u mrežu, niti gosti dobivaju kazneni udarac.

Bolje su Osječani otvorili nastavak susreta, Žaper je ubrzo bio u jako dobroj poziciji i u pad s ruba peterca poslao je loptu pokraj gola.

U tih prvih 15-ak minuta nastavka Osijek je izgledao najbolje u cijelom susretu, imao je još nekoliko dobrih prilika, ali lopta nije htjela u mrežu. Istra 1961 izdržala je pritisak i primila igru.

Počeli su i domaćini sve ambicioznije kretati prema Malenici, a u 88. minuti su i došli do pogotka. Iz kornera je ubacio Ndi, Mierez je dobro skočio i poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta Osječani nisu uspjeli stvoriti pritisak i ostalo je tih 1:0, tri velika boda za Istru koja prvi put pod vodstvom Cvitanovića dolazi do pobjede i bježi Rudešu na 11 bodova prednosti te se približava Slaven Belupu na samo minus pet.