Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, 20.04.2019, 14:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 100

Branimir Korać • subota, 20.04.2019.

Lokomotiva je upisala vrijednu pobjedu protiv Rudeša s kojom se izjednačila barem privremeno s Hajdukom na ljestvici dok je Rudeš sve bliže i matematičkom putu u Drugu HNL...

Unatoč lijepom vremenu i odličnim uvjetima za igru, u Kranjčevićevoj se skupilo manje od 100 ljudi koje je zanimao dvoboj između Rudeša i Lokomotive.

U solidnoj predstavi viđena su tri pogotka, a Lokomotiva je pobjedu osigurala pogotkom Rakića u završnici susreta. Rakić je netom prije ušao u igru i odlično je reagirao na ubačaj sa strane.

Inače Lokosi su prvi došli do pogotka i to u 19. minuti kada je Fran Karačić lijepo pogodio iz slobodnog udarca s više od 20 metara, živi zid nije bio dobro postavljen i lopta je završila u donjem kutu Banićevog gola.

U 30. minuti Rudeš se vraća u utakmicu. Karačić je skrivio kazneni udarac kada je srušio u 16 metara Dragana Juranovića, a Tomislav Štrkalj rutinski pogađa s 11 metara za 1:1.

U završnici prvog dijela Rudeš je mogao do preokreta, ali je propustio jako dobru priliku.

U drugom dijelu Lokomotiva je bila nešto poduzetnija i to joj se isplatilo u završnici susreta. U 80. minuti Uzuni je ubacio sa strane, Rakić je došao do lopte i bez problema iz blizine zabio za pobjedu.

Lokomotiva je tako uhvatila Hajduk u borbi za četvrto mjesto te došla trećeplasiranom Osijeku na samo tri boda zaostatka, a Rudeš se praktički i definitivno oprašta od Prve HNL.