Vodeni sportovi

Sjajna Mladost po prvi put osvojila titulu prvaka Regionalne vaterpolske lige

Jan Šneler • subota, 20.04.2019.

Sjajnom predstavom u finalu i fantastično odigranom trećom četvrtinom, vaterpolisti Mladosti došli su do pobjede protiv Juga i osvojili prvi put trofej pobjednika Regionalne lige...

Nakon dugih 11 godina, Mladost je uspjela doći do naslova pobjednika Regionalne lige. Žapci igraju jako dobro ove sezone i od početka je bilo jasno kako bi mogli ozbiljno prijetiti Jugu. Osvajanje prvog mjesta nakon regionalnog dijela sezone bilo je jasan pokazatelj kako Mladost želi doći do trofeja.

Susret je počeo idealno za Mladost. Iznimno raspoloženi bili su Žapci u napadu, a vrlo borbeni u obrani. Epilog je bilo vodstvo od 3:0 nakon prve četvrtine. U nastavku je Mladost nastavila s odličnom igrom i čvrsto držala prednost u rukama.

Jug se nakratko probudio, smanjio na dva poena zaostatka, ali Žapci su ostali smireni i na odmor otišli s vodstvom 7:4. Ipak, pravi pokazatelj dominacije dogodio se u trećoj dionici utakmice. Mladost je bila nevjerojatna, pokretljiva i sjajna u napadu, naročito s igračem više.

Zaključili su četvrtinu s vodstvom 11:6 i praktički mogli mirno privesti susret kraju. Iako su dobro otvorili posljednju dionicu i vodili s 13:6, očito su pomislili kako je sve riješeno pa je Jug serijom 6:0 došao na pogodak zaostatka, no ostalo je par sekundi koje su dijelile Mladost od naslova. Iako konačni rezultat to ne pokazuje, Mladost je u svim segmentima igre razbila Jug.

Najbolji je kod Mladosti bio Lovre Miloš s tri pogotka, dok su Miloš Ćuk i Cosmin Radu zabili po dva. Kod Juga je Hrvoje Benić bio sjajan s pet pogodaka, dok je Loren Fatović dodao tri.