Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, 20.04.2019, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 14.752
Rijeka

Hajduk uništio Rijeku sjajnom igrom, gosti apsolutno razbijeni i neprepoznatljivi

Branimir Korać • subota, 20.04.2019.

Malo tko je mogao predvidjeti ovakav rasplet Jadranskog derbija. Hajduk je odigrao odličnu utakmicu i pregazio je Rijeku s vrlo visokih 4:0, potpuno zasluženo...

Fantastičan nastup Hajduka na Poljudu protiv Rijeka. Rijeka je odigrala užasnu utakmicu, ali u velikoj mjeri zahvaljujući domaćinu koji je taktički bio briljantan, neutralizirao je baš svaku prijetnju, a agresivnim i kvalitetnim nastupom Hajduk je doslovno pregazio goste.

Na što je Rijeka ličila, dovoljno govori podatak da nije imala niti jednu priliku u 90 minuta, a Hajduk je uz malo više koncentracije i sreće mogao Riječanima nanijeti još teži poraz.

Od samog početka susreta Hajduk je dominirao, a ranim golom potpuno je usmjerio dvoboj na svoju stranu. Već nakon minutu i pol Hajduk je stigao do pogotka nakon što je lopta u kaznenom prostoru došla do Stanka Jurića koji s desetak metara pogađa za vodstvo.

Jurić je u 15 metara mogao do hat-tricka, ali sreća nije bila na njegovoj strani. Nakon pogotka prvo je udarcem izvana pogodio vratnicu, a zatim je glavom poslao loptu u gredu.

U 30. minuti Hajduk dolazi do drugog gola. Jurić je briljantnu predstavu okrunio i asistencijom, odlično je ubacio na rub kaznenog prostora za Hamzu Barryja koji dobro puca, a Sluga uz lošiju reakciju odbija loptu u mrežu.

Tu nije bio kraj, u završnici poluvremena Sluga je odbio loptu nakon udarca glavom Jaira, ona dolazi samo do Caktaša koji iz blizine zabija za 3:0.

Ništa se nije promijenilo niti na ulasku u drugo poluvrijeme gdje je Hajduk došao do novog pogotka. Riječka obrana kao da je bila na godišnjem odmoru, nakon ubačaja u sredinu Caktaša nije baš nitko pratio, a on s visine kaznenog udarca podiže na 4:0.

Tu se Hajduk zadovoljio ovim vodstvom i dopustio je Riječanima da dođu do daha. Nisu domaćini više bili tako furiozni, ali i dalje su i s pola gasa rutinski kontrolirali očajne goste koji su izgledali kao da se bore za opstanak, a ne za drugo mjesto.

Potpuno zaslužena pobjeda puno boljeg Hajduka i puno razloga za zabrinutost za Igora Bišćana.