Liverpool svladao Cardiff i vratio se na vrh, Crystal Palace odnio bodove Arsenalu

Petar Jenjić • nedjelja, 21.04.2019.

Odigrana su još dva susreta 35. kola engleskog Premiershipa. Liverpool je slavioo na gostovanju kod Cardiffa i vratio se na vrh Premiershipa, dok je Crystal Palace nanio poraz Arsenalu na Emiratesu...

Lopta se ponovno prebacuje Manchester Cityju kojeg u srijedu čeka zaostala utakmica protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu. Liverpool se s gostovanja kod Cardiffa vratio s nova tri boda pobjedom od 2:0 te se tako vratio na vrh lige.

Sjajnu priliku Liverpool je imao u 23. minuti kada su kombinirali Mohamed Salah i Sadio Mane, a zatim sjajno proigrali Roberta Firmina koji je bio sam pred protivničkim vratarem, no prebacio je loptu preko gola. Osam minuta kasnije pokušao je i Mane iz voleja, no nije spio pogoditi.

Ubrzo su gosti stigli do nove prilike, ovoga puta radilo se o Salahu čiji je udarac obranio Etheridge. Tako je Liverpoolov napadački trojac kompletirao prilike i promašaje. U završnici poluvremena priliku su imali i domaćini preko Niassea, no Alisson je uspio obraniti.

Obrana Cardiffa odolijevala je do 57. minute kada je iz uigrane akcije poveo Liverpool. Trent Alexander-Arnold ubacio je prizemnu loptu iz kornera na 11 metara gdje se našao Georginio Wijnaldum koji silovitim udarcem trese mrežu.

Imali su i gosti svoju priliku, ali nisu ju uspjeli iskoristiti. Pobjedu su Redsi potvrdili u 79. minuti kada je Salah izborio kazneni udarac, a siguran izvođač bio James Milner.

Borbu za Ligu prvaka dodatno je zakomplicirao Arsenal koji je na domaćem terenu izgubio od Crystal Palacea sa 3:2 Gosti su tako upisali 12. pobjedu sezone, dok su Topnici ostali bodovno poravnati s Chelseajem te su propustili preuzeti treće mjesto od Tottenhama.

Nakon prvog poluvremena u vodstvu su bili gosti koji su poveli preko Christiana Bentekea. Igrala se 17. minuta kada je Luka Milivojević ubacio iz slobodnog udarca, a napadač gostiju glavom skrenuo u gol.

Odmah na otvaranju nastavka Arsenal je stigao do poravnanja, Alexandre Lacazette proigrao je Mesuta Ozila u kaznenom prostoru, a njemački nogometaš iskosa pogodio u bliži kut.

Vratio se Crystal Palace u vodstvo nakon nešto više od sat vremena igre. Benteke je uposlio Wilfrieda Zahu koji pretrčava Mustafija i poentira pored Bernda Lena.

Novi pogodak gostujuća je momčad postigla u 69. minuti kada obrana Arsenala ponovno nije najbolje reagirala. Ubacio je Scott Dann iz kornera, a glavom u mrežu loptu skrenuo James McArthur.

Nije se domaćin predavao pa je tako u 77. minuti smanjio zaostatak nakon krasnog udaraca Pierrea-Emericka Aubameyanga. Pritisnuo je Arsenal tražeći izjednačenje, no ipak je ostao bez pogotka.