Ante Pavić upisao poraz na startu Challengera u Leonu

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.04.2019.

Ante Pavić neće igrati u drugom kolu Challengera u Leonu. Nakon što je prošlog tjedna dobro igrao u San Luis Potosiju, ovog tjedna poražen je već u prvom kolu...

Ante Pavić podbacio je na startu Challengera u Leonu. Igrao je protiv Francuza Manuela Guinarda, igrača koji je preko ITF kvote ušao u turnir, a Guinard je slavio sa 6:4, 6:2.

Pavić je odigrao loš meč i za manje od 70 minuta oprostio se od turnira iako je u meč ušao kao favorit i očekivala se pobjeda hrvatskog tenisača.

Prvi set izgubio je breakom u sedmom gemu kada je Guinard došao do prednosti i u nastavku seta rutinski je odradio posao.

Prvi set tako je pripao Guinardu sa 6:4, očekivao se bolji nastup Pavića u drugom setu, ali u njega je ušao zaostatkom 4:0 i izgubio šansu za povratak. Nakon prvog breaka imao je 0:40, ali Francuz se izvukao i odmah došao do novog breaka i na kraju prelomio meč.

U drugom kolu igrat će protiv četvrtog nositelja Dustina Browna.