Hajduk 2 preokrenuo protiv Međimurja, Šibenik se vratio na prvo mjesto

Petar Jenjić • utorak, 23.04.2019.

Odigrane su preostale četiri utakmice 21. kola Druge HNL. Druga momčad Dinama remizirala je sa Solinom, Hajduk 2 preokretom je stigao do pobjede protiv Međimurja, Šibenik je slavio kod Lučkog, dok je četvrtu uzastopnu pobjedu upisalo Dugopolje...

Druga momčad Dinama ispustila je pobjedu u završnici susreta protiv Solina. Na domaćem je terenu odigrala 1:1 i tako upisala četvrti remi ove sezone. S druge strane, gosti se i dalje bore za ostanak.

Zagrebačka momčad do vodstva je stigla u 13. minuti kada je Antonio Marin dobio loptu na 15 metra od gola i lijepim udarcem pogodio suprotni kut. Solin je do boda stigao u 83. minuti, a strijelac je, nakon ubačaja s desne strane, bio Antonio Pavlinović.

Treću vezanu pobjedu, a ukupno devetu u sezoni upisali su nogometaši Hajduka 2 koji su na Poljudu ugostili Međimurje. U konačnici su slavili rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 38. minuti kada je Ikić pobjegao Hajdukovoj obrani i proigrao Munivranu koji s pet metara skreće loptu u gol. Hajduk je do poravnanja stigao u 65. minuti kada je poentirao Špikić, da bi pobjedu u 87. minuti donio Prtajin nakon ubacivanja Teklića.

Prvu gostujuću pobjedu u proljetnom dijelu sezone upisao je Šibenik koji je na gostovanju kod Lučkog minimalno slavio te se tako vratio na prvo mjesto ljestvice s jednim bodom ispred Varaždina.

Rezultat na semaforu nije se mijenjao sve do 81. minute kada je gostujuća momčad dobila kazneni udarac nakon igranja rukom Grge Živkovića. Siguran izvođač bio je Davor Kukec koji je tako svojoj momčadi donio sva tri boda.

Do četvrte uzastopne pobjede stiglo je Dugopolje koje je na domaćem terenu s 2:1 bilo bolje od Hrvatskog dragovoljca. Domaćinu je ovo 11. pobjeda sezone, a gostima deseti poraz.

Već u prvoj minuti Dugopolje je povelo, a strijelac je bio Mario Jelavić. Do kraja poluvremena gostujuća je momčad stigla do poravnanje pogotkom Josipa Majića, no pobjedu domaćinu donio je Dominik Balić u 58. minuti.