Cibona u posljednjoj četvrtini slomila Zabok i upisala pobjedu

Petar Jenjić • utorak, 23.04.2019.

Košarkaši Cibone stigli su do pobjede u prvoj četvrtfinalnoj utakmici razigravanja za prvaka Hrvatske, na domaćem su terenu sa 76:66 bili bolji od Zaboka...

Bilo je tijesno veći dio utakmice, no Cibona je ipak uspjela slomiti otpor Zaboka. Danas se u Draženovu domu igrala prva utakmica četvrtfinala prvenstva Hrvatske, a Vukovi su do pobjede stigli rezultatom 76:66. Susret su prelomili u posljednjoj četvrtini.

Gosti iz Zaboka pokazali su kako itekako misle ozbiljno, a nakon prve četvrtine imali su dva poena viška (22:20). Iako se nisu uspijevali odvojiti, uspijevali su čuvati prednost koju je Cibona gotovo pa stalno hvatala. Tako su na kraju prvog poluvremena gosti imali sedam razlike (42:35).

Na otvaranju nastavka bilo je i devet koševa viška (44:35). Zabok je bio u vodstvu sve do posljednje četvrtine, a Cibona je, nakon što je preuzela vodstvo od 64:62, uspjela ga i sačuvati. Posljednju četvrtinu zagrebačka je momčad u konačnici dobila s 22:8.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Marko Ljubičić s 20 poena i šest asistencija, dok je Damir Markota dodao 15 koševa i šest skokova. Zabok je predvodio Krešimir Radovčić sa 16 koševa i pet skokova, Luka Tomas dodao je 13 poena.