Borna Gojo poražen u drugom kolu Challengera u Leonu

Jan Šneler • srijeda, 24.04.2019.

U drugom kolu Challenger u meksičkom Leonu, Borna Gojo izgubio je nakon tri seta od egipatskog tenisača Mohameda Safwata...

Hrvatski tenisač Borna Gojo nije se uspio plasirati među 16 najboljih na Challengeru u meksičkom Leonu. Bolji od njega u drugom kolu bio je osmi nositelj, Egipćanin Mohamed Safwat.

Prvi set počeo je sjajno za hrvatskog tenisača. S dva vezana breaka došao je do vodstva od 0:4, ali nažalost nije uspio brzo privesti set kraju te se Egipćanin uspio vratiti i odvesti set u tie-break. U 13. igri Gojo je ipak bio bolji i koncentriraniji u presudnim trenucima te je s 4:7 okončao tie-break.

U nastavku meča oba seta ipak su pripala Safwatu. U drugom setu egipatski tenisač rutinski je s dva breaka zaključio set za svega 24 minute i izjednačio sa 6:1. U trećem setu imao je nešto više posla, ali ponovno je bez većih problema održao svoje servise i sa 6:4 okončao meč.