Niko Kovač opet u finalu Kupa, Bayern slavio na teškom gostovanju u Bremenu

Branimir Korać • srijeda, 24.04.2019.

Bayern je drugi finalist DFB Pokala. U finalu će igrati protiv RB Leipziga koji je dan ranije izbacio HSV, a Bavarci su slavili u gostima kod Werdera...

Teži posao imao je Bayern u polufinalu Kupa nego Leipzig, ali takvo što se i očekivalo. Niko Kovač s Bayernom je gostovao u Bremenu dok je Leipzig dan ranije igrao kod HSV-a. Bayern je slavio s 3:2 i tako nanio Werderu prvi poraz u svim natjecanjima u 2019. godini.

Kovač tako i treću godinu zaredom ulazi u finale, prošle godine slavio je s Eintrachtom upravo protiv Bayerna, a sada će pokušati doći do druge uzastopne titule.

Bayern je protiv Werdera poveo s 2:0 golovima Roberta Lewandowskog i Thomasa Müllera te se činilo da će glatko slaviti, ali domaćin je imao druge planove i odgovorio je na 15 minuta prije kraja.

Bilo je to ekspresno, prvo je u 74. minuti Rashica pronašao Osaka i zabio za 1:2, a minutu kasnije već je 2:2 nakon sjajnog prodora Rashice koji je rutinski prošao i na zemlju bacio Hummelsa te izjednačio.

Bayern je ipak stigao do pobjede i ulaska u finale, u 80. minuti u 16 metara srušen je Kingsley Coman, dosuđen je kazneni udarac koji Lewandowski pretvara u pogodak.

Do kraja susreta Bayern je izdržao i zadržao vodstvo što mu donosi borbu za trofej pobjednika Kupa.

• cameosis25.04.2019. u 00:12
    ovo je kovaču TREĆA godina za redom da je ušao u finale njemačkog kupa. time je jedini trener u povijesti bundeslige kome je to pošlo za rukom u njegovih prvih tri sezona u bundesligi.