Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, 27.04.2019, 16:30 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 3.977
Hajduk

Hajduk ne zna protiv "hrvatskog Atletica": Četvrti put ostao bez pobjede, ovaj put visoko poražen

Jan Šneler • subota, 27.04.2019.

Dva remija i dva poraza omjer je Hajduka u dvobojima s Goricom ove sezone. U važnom dvoboju u borbi za Europu, hrvatski Atletico, kako je Goricu nazvao Siniša Oreščanin, svladao je Splićane s glatkih 3:0 i tako zakomplicirao bitku u vrhu...

U najavi je ovaj dvoboj označen kao susret u kojem obje momčadi traže pobjedu za nastavak borbe za Europsku ligu. Hajduk je bio u sjajnoj poziciji, pobjedom je mogao izbaciti Goricu iz borbe za Europu, no Goričani su još jednom pokazali sjajan karakter i pobjedom zakomplicirali situaciju.

Već nakon sedam minuta domaći su imali sjajnu priliku, no Farouk Miya je slabo tukao s nekoliko metara i promašio izglednu šansu za vodstvo. Ipak, s gotovo iste udaljenosti Miya je pogodio par minuta kasnije. Marijan Čabraja je ubacio, lopta se od Ardiana Ismajlija odbila do Miye koji bez problema pogađa za 1:0.

Hajduk je bio potpuno bezopasan u uvodnim minutama, a Gorica je mogla postići još koji pogodak. Malo su se konsolidirali gosti sredinom prvog dijela, ali nisu stvorili niti jednu kvalitetniju priliku. Valja izdvojiti tek pokušaj Jaira iz 31. minute kada je lopta prošla malo pored gola.

Taman kad se činilo da će Gorica s minimalnim vodstvom otići na odmor, Fran Tudor je pogriješio, prekasno startao na Kristijana Lovrića i Gorica je dobila u 43. minutu šansu iz kaznenog udarca. Precizan je bio Lukasz Zwolinski i doveo svoj sastav do velikog vodstva.

Siniša Oreščanin sigurno je bio bijesan početkom nastavka jer je samo dvije minute nakon poluvremena njegov momčad primila i treći pogodak. Matija Dvorneković je ubacio, a Miya potpuno sam pogodio za velikih 3:0. Bilo je jasno kako Hajduku treba više od čuda da bi uspio nešto izboriti u današnjem susretu, ali do kraja nisu uspjeli niti postići počasni pogodak.

Najbolju priliku imali su u 62. minuti kada je Stanko Jurić pogodio stativu. U sudačkoj nadoknadi Zwolinski je mogao potpuno potopiti Hajduk i postići četvrti pogodak, ali je gostujući vratar uspio obraniti njegov pokušaj.