PSG ispustio dva gola prednosti, Mbappe isključen, Rennes uzeo Kup

Branimir Korać • nedjelja, 28.04.2019.

Rennes je u finalu Kupa Francuske svladao PSG boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završen s 2:2. Činilo se da će Parižani lako do pobjede, imali su visoku prednost, ali nisu je zadržali...

Thomas Tuchel opet će se naći na udaru kritika. PSG osvojio je naslov prvaka Francuske, ali to je sve. Ostao je na jednom trofeju, u Ligi prvaka čak nije preskočio niti prvu prepreku u nokaut fazi i njemački stručnjak nema razloga za zadovoljstvo ovom sezonom.

U finalu Kupa igrao je protiv Rennesa koji se fantastično borio i izborio za povratak u meč nakon zaostatka od dva pogotka te boljim izvođenjem jedanaesteraca stigao do pobjede.

Kako je počelo, činilo se da će PSG glatko do trofeja. U 13. minuti Dani Alves pogodio je fantastičnim volejom nakon ubačaja Neymara iz kornera, lopta mu je savršeno sjela i završila u mreži.

U 21. minuti i Neymar zabija, Di Maria ga je proigrao, on sam izašao pred vratara i krasno ga prebacio.

Međutim Rennes do odlaska na odmor smanjuje zaostatak. Nakon ubačaja s desne strane Kimpembe je nespretno zahvatio loptu i skrenuo ju je u mrežu.

Pružilo je to nadu Rennesu koji sredinom drugog dijela dolazi do poravnanja. Nakon ubačaja iz kornera, visoko je skočio Edson Mexer i glavom skrenuo loptu u mrežu.

U nastavku susreta rezultat se nije mijenjao, ali je brojčano stanje. U 118. minuti Kylian Mbappe nespretno je startao i zaradio izravni crveni karton.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca svih šest izvođača Rennesa bilo je precizno, a na drugoj strani u šestoj seriji nije zabio Nkunku i Rennes je proslavio prvi osvojeni trofej nakon 1971. godine kada je slavio također u ovom natjecanju.