Sada je i službeno: Barcelona je prvak Španjolske

Branimir Korać • subota, 27.04.2019.

Barcelona je potvrdila naslov prvaka Španjolske domaćom pobjedom protiv Levantea 1:0. Istim rezultatom ranije je Atletico slavio protiv Valladolida, ali to Madriđanima nije pomoglo da "ostanu na životu", Barcelona je uspješno dovršila posao...

Kratko je Atletico bio na šest bodova zaostatka. Barcelona je tri kola prije kraja pobjedom 1:0 protiv Levantea otišla na devet bodova prednosti i potvrdila titulu prvaka Španjolske.

Ernesto Valverde krenuo je s Lionelom Messijem na klupi, ali nakon što Barcelona u prvom dijelu posve bezopasni Levante nije uspjela slomiti, na poluvremenu je ušao Messi i kasnije riješio susret.

Barcelona je u prvom poluvremenu imala veliki broj pokušaja, ali lopta nikako nije htjela u mrežu. Philippe Coutinho je bio nesretnik s najviše propuštenih prilika, pogodio je i gredu, a na poluvremenu je ostao u svlačionici.

U nastavku susreta i Ivan Rakitić rano je zaprijetio, ali malo neprecizno i onda je stigao pogodak.

U 61. minuti Arturo Vidal glavom je proigrao Messija u 16 metara, on je okrenuo čuvara i onda lijepo pogodio za vodstvo.

Nakon toga krenuo je i Levante koji je nekoliko puta zaprijetio ter Stegenu, a u završnici susreta Bardhi je zatresao i okvir gola.

Barcelona je tako zadržala prednost i samo potvrdila ono što se očekivalo već neko vrijeme. Titula prvaka ostaje na Camp Nouu. Ivan Rakitić odradio je cijelu utakmicu.