Marsonia poražena u Pleternici, petarda Cibalije

Ivan Šola • ponedjeljak, 29.04.2019.

Odigrano je 24. kolo Treće HNL Istok u kojem su nogometaši Cibalije uvjerljivom pobjedom protiv Bjelovara pobjegli najbližem pratitelju Vihoru na velikih 14 bodova prednosti. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaće pobjede Slavije, Belišća i Vukovara, dok je od gostiju samo Đakovo uzelo sva tri boda. U preostale tri utakmice u Oriovcu, Ždralovima i Jurjevcu nije bilo pobjednika.

Podjela bodova viđena je u Oriovcu gdje su domaći Oriolik i Čepin odigrali susret bez golova. U vrlo borbenoj utakmici obje su momčadi imale nekoliko izglednih prigoda, ali oba vratara Josip Herceg i Luka Kordić nisu dopustili da lopta završi u njihovoj mreži, pa je podjela bodova realan ishod između ova dva ravnopravna suparnika.

Najefikasnija utakmica u ovome kolu odigrana je u Vinkovcima gdje su gledatelji mogli vidjeti sedam pogodaka u pobjedi Cibalije nad Bjelovarom 5:2. Igrala se 15. minuta utakmice kada je Drena Beljo doveo domaćine u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Marijan Oršolić povisio je prednost na 2:0. Do kraja poluvremena gosti su smanjili, u 45. minuti Deni Hajdarović realizirao je kazneni udarac za 2:1. U nastavku susreta Cibalia je vrlo brzo riješila pitanje pobjednika, prvo je u 49. minuti na 3:1 povisio Blaž Tustonjić, a samo pet minuta kasnije svoj drugi pogodak postiže Drena Beljo. Gosti su potučeni u 62. minuti kada je najbolji strijelac lige Dominik Dogan neobranjivo poslao loptu u mrežu za visokih 5:1. Do kraja susreta gosti su uspjeli uljepšati poraz, igrala se 85. minuta kada je konačan rezultat utakmice 5:2 postavio Pejo Kuprešak.

Za jedino gostujuće slavlje u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Croatije iz Đakova koji su u Novoj Gradišci s visokih 4:0 porazili domaću Slogu. Već u sedmoj minuti susreta gosti su došli u vodstvo zahvaljujući Luki Kolaku, a desetak minuta kasnije Mihael Pongračić povisio je prednost na 2:0. U nastavku susreta gosti su držali stečenu prednost, te su pred kraj utakmice riješili pitanje pobjednika. Igrala se 76. minuta kada je Fabijan Petričević neobranjivo poslao loptu u mrežu za 0:3, a konačan rezultat 0:4 postavio je svojim drugim zgoditkom Mihael Pongračić u 86. minuti utakmice.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Pleternici gdje su nogometaši Slavije ostvarili devetu prvenstvenu pobjedu svladavši Marsoniju 2:1. Igrala se 14. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Pavo Nikolić. Najljepši trenutak na susretu dogodio se u 21. minuti kada je Marin Begić iz slobodnog udarca neobranjivo poslao loptu u same rašlje za 1:1. Do kraja poluvremena domaćini su se vratili u novo vodstvo, igrala se 35. minuta kada je Tomislav Ognjenčić zabio za 2:1. U nastavku susreta obje su momčadi imale prilike za pogodak, ali mreže se više nisu tresle.

Do 12. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Belišća koji su na domaćem terenu očekivano svladali posljednjeplasiranu Koprivnicu 2:0. Gosti su se čvrsto držali sve do 68. minute kada je domaćine u vodstvo doveo Ivan Mandić. Pitanje pobjednika riješeno je u 86. minuti kada je konačan rezultat utakmice 2:0 postavio Tomislav Milić.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Vukovara koji su pred malobrojnim gledateljima porazili Slavoniju iz Požege 2:1. Igrala se sedma minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo njihov ponajbolji igrač Ivan Plum. Do kraja poluvremena gosti su preko Marka Žuljevića izjednačili na 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 76. minuti kada je Matej Uhlarik neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.

Još jedna utakmica bez pogodaka odigrana je u Ždralovima gdje su bodove podijelili Mladost i Vihor iz Jelisavca. U vrlo zanimljivoj utakmici s puno prilika s obje strane, domaća je momčad bila bolji protivnik, ali su gosti uspjeli sačuvati mrežu i tako odnijeli bod s čime mogu biti vrlo zadovoljni.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Jurjevcu gdje su u vrlo borbenom susretu Zrinski i Bedem podijelili bodove, svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, pa je samim time neriješen rezultat na kraju realan ishod. Igrala se sedma minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Luka Matković. U nastavku susreta bolja igra gostiju nagrađena je u 79. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za Bedem, a siguran realizator za 1:1 bio je Goran Borko.