Orijent na Klaki srušio Dubravu, šestice Novigrada i Maksimira

Ivan Šola • srijeda, 01.05.2019.

Preko tjedna odigrano je 28. kolo Treće HNL Zapad u kojem je najviše pozornosti bilo usmjereno u susretu između Dubrave i Orijenta gdje su gosti u dvoboju kola odnijeli sva tri boda. Vrlo visoke pobjede upisali su nogometaši Novigrada i Maksimira koji su u postigli čak šest pogodaka, dok je vodeća momčad prvenstva Vinogradar zaustavljena na Kantridi. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaće pobjede Trnja, Kurilovca i Dugog Sela, dok je jedina utakmica bez pogodaka odigrana na Pešćenici.

Ljepotica kola odigrana je Kantridi gdje su Opatija i Vinogradar podijelili bodove 2:2. Mreže su mirovale sve do 43. minute kada je domaćine u vodstvo doveo Sandro Ugrina. U nastavku susreta bolje su zaigrali gosti te su u 67. minuti preko Igora Prijića poravnali rezultat na 1:1, a samo tri minute kasnije Stipan Banić zabija za totalni preokret 1:2. Domaća je momčad u 78. minuti ostala s igračem manje kada je žute kartone upario Danijel Lazić. Ipak i s igračem manje Opatija je došla do izjednačenja, igrala se 84. minuta kada je konačan rezultat utakmice 2:2 postavio Antonio Pejanović.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je na Pešćenici gdje su nogometaši Haška i Vrbovca podijelili bodove odigravši 0:0. U vrlo siromašnoj utakmici s vrlo malo prilika, podjela bodova je najrealniji ishod između ove dvije izjednačene momčadi.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Novigrada koji su na domaćem terenu s visokih 6:1 deklasirali Krk. Igrala se četvrta minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Ivan Bijelić. Gosti se vraćaju u egal u 15. minuti kada Robert Brdar koristi neopreznost u obrani Novigrada i zabija za 1:1. Do kraja poluvremena slijedi pravi raspad gostiju koji ostaju s igračem manje kada je izravan crveni karton zaradio Vanja Malinić. S igračem više domaćini su lagano riješili utakmicu u svoju korist. Prvo ime susreta bio je napadač Novigrada Dino Dukađin koji do kraja utakmice tri puta šalje loptu u gostujuću mrežu, dok su se u listu strijelaca upisali još Manuel Pamić i Luka Ilinčić za konačan rezultat utakmice 6:1.

Derbi kola odigran je u Dubravi gdje su nogometaši Orijenta iznenadili istoimenog domaćina pobijedivši ga 2:1. Igrala se 22. minuta kada je goste u vodstvo doveo Ivor Weitzer te se s prednošću gostiju otišlo na poluvrijeme. U nastavku susreta Dubrava je pokušavala doći do izjednačenja, ali su gosti ti koji su ponovno zatresli mrežu. Na isteku 70. minute grešku u domaćoj iskoristio je Vedran Gerc za vodstvo Orijenta 0:2. Samo četiri minute kasnije Adel El Saleh smanjuje na 1:2. U 84. minuti gosti ostaju s igračem manje kada izravni crveni karton zarađuje Matija Vidas, ali do kraja utakmice bilo je premalo vremena da bi Dubrava izbjegla poraz.

Nogometaši Jaruna neće po dobrome pamtiti veliki kvartovski derbi jer su na domaćem terenu poraženi od Maksimira s visokih 6:1. Igrala se peta minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Dominik Horvat. U nastavku susreta domaćini su u 23. minuti preko Ante Džaje izjednačili, ali na samom kraju poluvremena Stjepan Krznar iz kaznenog udarca ponovno dovodi goste u vodstvo. U drugom poluvremenu nogometaši Maksimira uraganski su krenuli, te su vrlo brzo riješili pitanje pobjednika, prvo je u 56. minuti na 1:3 pogodak postigao Josip Mohač da bi samo dvije minute kasnije svoj drugi pogodak na susretu postigao Dominik Horvat. Do kraja susreta gosti su postigli još dva gola, u samoj završnici u listu strijelaca upisali su se Andrej Bešlić i Marin Žugaj za konačnih 1:6.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Trnju gdje su istoimeni domaćini nakon preokreta savladali Zagreb 3:2 i tako upisali 14. prvenstvenu pobjedu. Igrala se 22. minuta utakmice kada je ponajbolji igrač gostiju Marko Bubnjić doveo svoju momčad u vodstvo. Trnje se u igru vratilo u 37. minuti zahvaljujući Tomasu Vukadinu koji neobranjivo šalje loptu u mrežu za 1:1, ali do kraja poluvremena gosti ponovno dolaze u prednost preko Antonija Pavlica. U nastavku susreta Trnje je zagospodarilo terenom, te su vrlo brzo stigli do preokreta. Na isteku sat vremena igre Karlo Abramović zabija za 2:2, a samo pet minuta kasnije konačan rezultat 3:2 utakmice postavlja Vlatko Martinović.

Nogometaši Dugog Sela upisali su treću uzastopnu, a ukupno 13. prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Ponikve 2:1. Mreže su mirovale sve do 19. minute kada je Mislav Mikulić doveo domaći sastav u vodstvo. Na samom početku drugog dijela gosti su preko Lovre Banovca poravnali rezultat na 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 68. minuti kada je Tomas Dadić postigao pogodak vrijedan sva tri boda za konačan rezultat utakmice 2:1.

Još jedna podjela bodova viđena je u Španskom gdje su istoimeni domaćini i Zagorec iz Krapine odigrali susret bez pobjednika 2:2. Gledatelji se nisu ni smjestili na tribinu a gosti su već došli u vodstvo zahvaljujući Matiji Smrekaru. U nastavku susreta Špansko je zaigralo bolje te su vrlo brzo došli do preokreta zahvaljujući Saši Muheku koji je u dva navrata zatresao mrežu za vodstvo domaćina 2:1. Igrala se 66. minuta utakmice kada je glavni sudac Ivan Marinčević dosudio kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 2:2 bio je ponovno Matija Smrekar.

Do 12. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Kurilovca koji su na domaćem terenu zasluženo došli do sva tri boda savladavši Jadran iz Poreča 3:1. Domaća je momčad od početka uraganski krenula na gostujući gol, te im se bolja igra isplatila u 20. minuti kada je Petar Banović poslao loptu u mrežu za 1:0. U nastavku susreta pitanje pobjednika riješeno je vrlo brzo zahvaljujući dvostrukom strijelcu Juraj Spudiću koji je donio svojoj momčadi prednost od 3:0. Na samom kraju susreta gosti su uspjeli uljepšati poraz, igrala se 82. minuta kada je Emanuel Valenta realizirao kazneni udarac za konačnih 3:1.