Vodeni sportovi

Mladost i Jug uvjerljivim pobjedama ušli u finale Prvenstva Hrvatske

Jan Šneler • srijeda, 01.05.2019.

U drugim polufinalnim susretima polufinala Prvenstva Hrvatske, Mladost i Jug uspješno su svladali Mornara i Jadran te ušli u finale...

Nakon finala Regionalne vaterpolske lige, Mladost i Jug susret će se i u finalnoj seriji Prvenstva Hrvatske. Bez većih problema, Mladost i Jug došli su do pobjeda u drugim polufinalnim susretima i uvjerljivo ušli u finale.

U prvom susretu Mladost je svladala Mornar s 9:4 te se sličan rezultat očekivao i danas. Splićani su bili dobri u prvoj četvrtini, zadržali neriješenih 4:4, ali u sljedeće dvije dionice Žapci dodaju gas više i u posljednju četvrtinu ulaze s velikih 10:5. Na kraju je Mladost slavila s 12:7 i rutinski izborila finale.

Kod Mladosti je najbolji bio Lovre Miloš s tri pogotka, dok su za Mornar Slavko Ćalić i Antonio Dužević postigli dva gola.

Većih problema nije imao niti Jug protiv Jadrana. U prvom susretu Dubrovčani nisu imali toliko lagan posao te su umalo prosuli veliko vodstvo i slavili s tijesnih 13:12. Večeras je ipak pobjeda došla nešto lakše. Na poluvremenu su gosti imali vodstvo od 2:5 i bilo je jasno kako su puno ozbiljnije shvatili drugu utakmicu i obrambeno igrali na visokoj razini.

Do kraja su zadržali prednost i slavili sa 6:11. Kod Juga je najbolji bio Loren Fatović s četiri pogotka, dok su kod Jadrana Ante Visković i Marin Delić postigli po dva gola.

Finalna serija između Mladosti i Juga počinje 8. svibnja u Zagrebu, a igra se na tri dobivene utakmice.