Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 03.05.2019, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 169

Branimir Korać • petak, 03.05.2019.

U 32. kolu HT Prve lige Rudeš je ugostio Goricu i upisao remi 1:1. Goričani su tako izgubili dva vrijedna boda u borbi za europske pozicije...

Ako je bilo jedno gostovanje na kojem Gorica mora doći do sva tri boda, onda je to ovo kod Rudeša. Domaćin je već otpisan i oprostio se od HT Prve lige i Gorica si nipošto nije smjela dopustiti kiks, ali na kraju je razočarala i uzela samo bod. Susret je okončan remijem 1:1, imali su gosti vodstvo do 83. minute i onda primili gol.

Susret je krenuo prema očekivanjima. Gorica je rano stigla do vodstva i činilo se da će uzeti puni plijen. U 17. minuti dosuđen je kazneni udarac za goste nakon što je Obanor igrao rukom, a Cherif Ndiaye bio je precizan s 11 metara.

Umjesto da mirno privede susret kraju, Gorica je primila gol u 83. minuti. Nakon kornera lopta je došla do Tomislava Mrkonjića koji zabija za poravnanje.

U prošlom kolu Gorica je upisala veliku 3:0 pobjedu protiv Hajduka, ali sada je kiksala i poništila dobro što je napravila u tom susretu. Rudešu ovaj bod ne znači puno, on ionako čeka "egzekuciju", odnosno i službeno ispadanje.