Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 04.05.2019, 19:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.741

Branimir Korać • subota, 04.05.2019.

Pravu katastrofu doživjela je Istra 1961 koja je ugostila Rijeku i teško se osramotila. Očajno izdanje domaćina u zadnjih sat vremena tijekom kojih su primili čak sedam golova...

Katastrofalan nastup Istre u utakmici koja joj je mogla puno donijeti. S tri boda iz ovog susreta Istra 1961 mogla se približiti na samo tri boda zaostatka za Interom i probuditi nadu za ostankom u ligi bez dodatnih kvalifikacija i umjesto žestokog otpora i borbe za bodove, domaćin je primio čak sedam golova, jednako koliko i Inter od Rijeke.

U prvih gotovo pola sata igralo se potpuno ravnopravno, pokoju priliku imali su i jedni i drugi, a onda je procurilo. U 28. minuti Rijeka je stigla do vodstva kada je Pavičić s ruba kaznenog prostora pogodio za vodstvo.

Istra je odmah mogla doći do poravnanja, ali Laukžemis nije nadmudrio Slugu i odmah je uslijedio odgovor na drugoj strani. Kvržić je ubacio, a Čolak je zabio za 2:0 na odmoru.

Golovi u zadnjih 15 minuta drugog dijela nisu dobro djelovali na domaćina, a potpuno ih je uništio onaj primljeni na startu drugog poluvremena.

Već u 47. minuti Kvržić upisuje drugu asistenciju na susretu, a Pavičić svoj drugi gol nakon što je kapetan Riječana ubacio za veznjaka gostiju koji mirno zabija.

Istra se potpuno raspala, a gosti nisu propustili priliku napuniti joj mrežu. U 62. minuti Čolak postiže svoj drugi gol nakon što je iz blizine zabio za 4:0, a u kratko vrijeme dolaze još dva gola. U 67. minuti Acosty zabija za 5:0, a šesti gol postiže Jakov Puljić koji izbija na vrh ljestvice strijelaca.

Nije tu Rijeka stala. Čondrić je upisao još nekoliko lijepih obrana, ali sedmi put vadio je loptu iz mreže u 90. minuti kada Capan stavlja točku na i.