Cibalia zaustavljena u Đakovu, Čepin najavio žalbu na utakmicu protiv Bjelovara

Ivan Šola • utorak, 07.05.2019.

Odigrano je 25. kolo Treće HNL Istok u kojem je od vodeće četvorke samo Vihor upisao sva tri boda svladavši Vukovar 3:1. Cibalia je na gostovanju u Đakovu odigrala susret bez pobjednika, dok je u derbiju kola Slavonija bila bolja od Belišća. Najviše priča nakon utakmice bilo je u Bjelovaru gdje su istoimeni domaćini uz poguranac sudačke četvorke svladali Čepin. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuće pobjede Oriolika i Slavije, dok je u ljepotici kola Bedem u golijadi svladao Mladost iz Ždralova...

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Oriolika koji su na gostovanju u Jurjevcu svladali Zrinski s minimalnih 1:0. U vrlo siromašnoj utakmici s malo prilika, gosti su sretno došli sva tri boda. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 81. minuti kada je pobjednički pogodak postigao Stjepan Stubičan.

Ljepotica kola odigrana je u Ivankovu gdje su nogometaši Bedema nakon velikog preokreta svladali Mladost iz Ždralova 4:3. Na prvi pogodak čekala se 11. minuta kada je Goran Borko iz kaznenog udarca doveo domaćine u vodstvo. Gosti se vrlo brzo vraćaju u igru i u razmaku od samo dvije minute u potpunosti preokreću rezultat u svoju korist. Igrala se 22. minuta kada je Matija Vrbanić zabio za 1:1, da bi samo minutu kasnije Marin Nikolić neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:2. Do kraja poluvremena viđena su još dva zgoditka, prvo su gosti u 39. minuti preko Marina Renića povisili na 1:3, da bi pet minuta kasnije Goran Borko ponovno iz kaznenog udarca smanjio na 2:3. U nastavku susreta Mladost je mogla riješiti pitanje pobjednika, ali rezultat se nije mijenjao sve do posljednjih 15 minuta. Kazna za gostujuće promašaje stigla je u 76. minuti kada je svoj hat trick upotpunio Goran Borko. Gosti su u 89. minuti ostali s igračem manje kada je drugi žuti karton zaradio Ivan Bošnjak. Do velikog preokreta domaćini su stigli u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Antun Vuksanović iz blizine zatresao mrežu za konačan rezultat utakmice 4:3.

Nogometaši Vihora ostvarili su 14. prvenstvenu pobjedu svladavši na domaćem terenu Vukovar 3:1. Domaćini su tijekom svih 90 minuta dominirali i stvarali šanse, a u vodstvo su stigli u 39. minuti kada je Samir Kubala neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Prava uzbuđenja dogodila su se u završnoj dionici susreta, igrala se 75. minuta kada su gosti preko Mateja Uhlarika izjednačili rezultat na 1:1, ali samo tri minute kasnije Hrvoje Babec vratio je domaćine u novo vodstvo 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju utakmice kada je najbolji napadač Vihora Marin Pavlović poslao loptu u mrežu za konačan rezultat 3:1.

Derbi kola odigran je u Požegi gdje je Slavonija kao domaćin prekinula niz od dva uzastopna poraza svladavši Belišće 2:0. Gosti su bolje krenuli u utakmicu te su u uvodnih 20 minuta imali dvije vrlo dobre prilike za pogodak, ali nisu uspjeli doći u vodstvo. Kazna za promašaje stigla je pred kraj poluvremena, prvo je u 38. minuti Marko Žuljević iz kaznenog udarca zabio za 1:0, da bi u 45. minuti Matej Peharda povisio prednost na 2:0. U nastavku susreta domaćini su utakmicu imali pod kontrolom i nisu dopustili da gosti smanje zaostatak.

Do rutinske pobjede stigli su nogometaši Slavije iz Pleternice koji su na gostovanju svladali posljednjeplasiranu Koprivnicu 4:2. Igrala se osma minuta utakmice kada je Tomislav Ognjenčić doveo gostujući sastav u vodstvo, a do kraja poluvremena Vinko Ančurovski udvostručio je prednost na dva gola razlike. Pitanje pobjednika riješeno je sredinom drugog dijela kada je u 65. minuti svoj drugi pogodak postigao Tomislav Ognjenčić, a pet minuta kasnije Marko Šubara povisio je rezultat na 4:0. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli samo ublažiti poraz, prvo je u 75. minuti Ivan Vrkić zabio za 1:4, a samo tri minute kasnije Martin Halavuk postavlja konačan rezultat utakmice 2:4.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinula se Marsonia koja je na domaćem terenu u županijskom derbiju svladala Slogu iz Nove Gradiške s visokih 3:0. Igrala se 15. minuta utakmice kada je glavni sudac Ivan Menđušić dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Hrvoje Mišić. Pitanje pobjednika riješeno je nakon sat vremena igre kada je svoj drugi pogodak postigao Mišić, do kraja susreta u listu strijelaca upisao se Anto Gudelj za konačan rezultat utakmice 3:0.

Vrlo burna utakmica odigrana je u Đakovu gdje su Croatia i Cibalia odigrali susret bez pobjednika 1:1. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu te su svoju nadmoć uspjeli okruniti u 45. minuti kada je Albert Vincetić postigao svoj prvijenac u dresu nebeskoplavih za 0:1. U nastavku susreta gosti su ostali s igračem manje kada je u 69. minuti drugi žuti karton zaradio Mate Bajić. Igrača više domaćini su iskoristili u 87. minuti kada su zgoditkom Dine Galičića poravnali na 1:1. Do kraja gosti su ostali s još jednim igračem manje, također zbog dva žuta kartona igru je morao napustiti Marijan Oršolić.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Bjelovara koji su na domaćem terenu svladali favorizirani Čepin 2:1. Međutim sjenu na utakmicu bacio je glavni sudac Marko Dergez koji je u par navrata oštetio goste, i tako direktno utjecao na konačni rezultat. Gosti su već u desetoj minuti ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Vedran Goluža. I na početku drugog dijela još jedan crveni za goste, ovoga puta igru je morao napustiti Bruno Krstanović. Tek tada nogometaši Bjelovara prelomili su susret, igrala se 56. minuta kada je Mario Rajić doveo domaći sastav u vodstvo, a dvije minute kasnije na 2:0 povisio je Željko Ostrman. Do kraja susreta gosti su uspjeli smanjiti rezultat, igrala se 90. minuta kada je Luka Agatić iz kaznenog udarca zabio za konačan rezultat 2:1. Na samom kraju vrijedi istaknuti kako su gosti najavili žalbu na utakmicu.